19:59 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Tornide linnuvaatluspäev

Tornide linnuvaatluspäev

© Sputnik /
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
710

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub Eestis asuvatesse tornidesse linde vaatlema.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub laupäeval, 12. mail, mis on ka maailma rändlindude päev (World Migratory Bird Day), tornidesse linde vaatlema.

Üle Eesti ootavad huvilisi vaatlustornides kogenud linnutundjad, et üheskoos linde vaadelda ja määrata. See on hea võimalus, et parandada oma linnutundmisoskust ja veeta hommik kevadises linnumelus! Ühtlasi selgub tänavune liigirikkaim vaatlustorn.

Kaitsealuste lindude pesitsusterritooriumide kaitseks piiritletud püsielupaikades kehtivad põhjendatud käitumisreeglid
© Sputnik / Виталий Аньков

Täpsema info, juhendajatega tornide asukohad ja külastusajad leiab Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehel olevalt kaardilt.

Kaarti täiendatakse jooksvalt. Tornide külastamiseks end eelnevalt registreerima ei pea.

Luikede järv Altai krais Venemaal>>

Tornide linnuvaatluspäeval saab osaleda ka omal käel. Selleks tuleb laupäeval minna mõnda vaatlustorni ja kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid.

Vaatlustulemused palutakse edastada koordinaator Tarvo Valkerile e-posti teel tarvo.valker@eoy.ee hiljemalt laupäeval, 12. mail kell 18. Kirja tuleb panna vaatluse koht ja kellaaeg, kohatud liikide nimekiri, vaatlejate nimed ja arv.

Tagid:
linnud, Eesti Ornitoloogiaühing, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7