05:10 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Tornide linnuvaatluspäev

Tornide linnuvaatluspäev

© Sputnik /
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1210

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub Eestis asuvatesse tornidesse linde vaatlema.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub laupäeval, 12. mail, mis on ka maailma rändlindude päev (World Migratory Bird Day), tornidesse linde vaatlema.

Üle Eesti ootavad huvilisi vaatlustornides kogenud linnutundjad, et üheskoos linde vaadelda ja määrata. See on hea võimalus, et parandada oma linnutundmisoskust ja veeta hommik kevadises linnumelus! Ühtlasi selgub tänavune liigirikkaim vaatlustorn.

Kaitsealuste lindude pesitsusterritooriumide kaitseks piiritletud püsielupaikades kehtivad põhjendatud käitumisreeglid
© Sputnik / Виталий Аньков

Täpsema info, juhendajatega tornide asukohad ja külastusajad leiab Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehel olevalt kaardilt.

Kaarti täiendatakse jooksvalt. Tornide külastamiseks end eelnevalt registreerima ei pea.

Luikede järv Altai krais Venemaal>>

Tornide linnuvaatluspäeval saab osaleda ka omal käel. Selleks tuleb laupäeval minna mõnda vaatlustorni ja kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid.

Vaatlustulemused palutakse edastada koordinaator Tarvo Valkerile e-posti teel tarvo.valker@eoy.ee hiljemalt laupäeval, 12. mail kell 18. Kirja tuleb panna vaatluse koht ja kellaaeg, kohatud liikide nimekiri, vaatlejate nimed ja arv.

Tagid:
linnud, Eesti Ornitoloogiaühing, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  45
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  63
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  66