19:50 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Uus Tallinna sünagoog

Avati uus Tallinna sünagoog

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
17 0 0

Uus Tallinna sünagoog asub Karu tänaval.

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Tallinna ajalooline sünagoogi hoone (Maakri tänava sünagoog) ehitati 1884. aastal Nikolai Thamm vanema projekti järgi. See pühitseti 1885. aastal. Sünagoog hävis Teise maailmasõjas 1944. aastal.

Uue hoone projekteerisid KOKO arhitektid Tõnis Kimmel ja Kaur Stöör. Ehitustööd algasid 2005. aasta augustis.

Uue sünagoogi ehituseks kulus üle 22 miljoni krooni. Sünagoog avati 16. mail 2007. Hoone moodustab osa kompleksist, kuhu kuuluvad lisaks sünagoogile Tallinna Juudi kooli hoone ja Juudi Kogukonna keskus.

Berliinis rajatakse ühes-samas hoones sünagoog, mošee ja ristiusu kirik>>

Teisel korrusel asub jumalateenistustel kasutatav, 105 inimest mahutav saal. Palveruumi põrandal on 105 istekohta meestele ja rõdul 65 naistele.Sünagoog on judaistide pühakoda.

"Sünagoog" on kreeka sõna, mis tähendab kogunemiskohta. Sünagoog on koguduse elu keskus.

Rootsis rünnati sünagoogi>>

Esimene sünagoog asutati Paabeli hajalas.

Pärast Jeruusalemma templi hävitamist keskendub jumalateenistuslik elu sünagoogides (spetsiaalses teenistusmajas) peetavatele kogunemistele.

Sünagoogiteenistuse läbiviimiseks on vaja kümne mehe kohalolu. Sünagoogi vaimulikud on rabid.

Allikas: Vikipeedia

Tagid:
Juudi kool, sünagoog, Eesti juudi kogukond, Tallinn

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7