05:56 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Õppused (114)
5810

Teisipäeval, 26 juunil algab Eesti, Läti ja Leedu õhuruumis kahepäevane NATO ja partnerriikide iga-aastane õhuväe õppus Ramstein Alloy, et harjutada Baltikumi õhuruumi turvamist.

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Kolm korda aastas peetavad õppusel harjutatavad õhuväelased juhtimis ja sideprotseduure ning õhuturbe harjutusi Balti riikide õhuruumis, teatab kaitseväe peastaap.

Seekordsel õppusel on kandev roll Eesti õhuväel ja Ämari lennubaasil. Lisaks osalevad siin paiknevad Prantsuse õhuturbe lennukid ning Leedu, Portugali, Hispaania, Saksamaa, Norra, Poola ning Hollandi õhuväelased ja lennuvahendid.

Ämari jaoks valmistati personaalne tuumalõhkepea>>

Partnerriikidest osalevad õppusel Rootsi ja Soome. Merepääste harjutuse läbiviimisel Pirital teevad õhuväelased koostööd politsei-ja piiravalve ametiga.

Ramstein Alloy õppuste sari sai alguse 2008 aastal ning fookuses on alati Balti riikide õhukaitse protseduuride harjutamine ning liitlaste ja partnerriikide vaheline koostöö.

Prantslased asusid valvama Balti riikide õhuruumi>>

Õhuturbe missioonid kestavad 4-kuulise rotatsiooniga ning sellel osalevad liitlaste lennukid paikevad nii Ämari lennubaasis kui Leedus.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
Ramstein Alloy, õppused, kaitsevägi, liitlased, Baltimaad, Ämari, Eesti

Peamised teemad