18:20 21. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Roosid Tallinna Botaanikaaias

Botaanikaaias algavad legendaarsed roosipäevad

© Фото : Ирина Тихомирова
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
910

Nädalavahetusel, 14. ja 15. juulil toimuvad Tallinna Botaanikaaias traditsioonilised roosipäevad, kus seekord on tähelepanu keskmes Eestis aretatud sordid, mis on tähistatud sinimustvalgete kleebistega.

TALLINN, 14. juuli — Sputnk. Jaanipäevast sügiskülmadeni värvikas ja õiterohkes rosaariumis on kokku võimalik õitsemas näha ligikaudu 680 sorti roose 31 sordirühmast.

Roosipäevade kuraator Toomas Türki sõnul on tänavune roosiaasta eriline, sest lisaks Eesti Vabariigi juubeliaastale täitub 155 aastat teadlikku roosiaretust Eestis.

Avamaakollektsioonide osakonna juhataja Anne Jaakson väljendas rõõmu seoses kaua oodatud renoveerimistööde algusega rosaariumis.

"Usun, et rekonstrueeritav müür koos selle äärde isutatavate pargiroosidega annab rosaariumile väärtust veelgi juurde," märkis Jaakson.

Orhideepäevad Tallinna Botaanikaaias
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ekskursioonid toimuvad 14. ja 15. juulil rosaariumis: kell 11.00, 12.00 ja 14.00 ekskursioonid eesti keeles ning kell 12.00 ja 14.00 ekskursioonid vene keeles. Kollektsioone tutvustavad Urmas Laansoo, Krista Kaur, Tiia Jaanus ja Svetlana Gornostajeva.

Loodusfestivalil uuritakse kodukoha elurikkust>>

Kell 13.00 toimub kontsert ja kell 15.00 töötuba teemal "Taimsed tõrjevahendid". Õpetatakse, kuidas valmistada taimseid vahendeid kahjustajate vastu (töötoas osalemine sissepääsutasu alusel). Roosipäevade raames on võimalik küsida nõu spetsialistidelt.

Roosipäevade ajal on botaanikaaia territoorium avatud 10.00 — 20.00, kasvuhooned 11.00 — 19.00. Sissepääs täiskasvanule 5.50 €, pensionär/õpilane 3 €. Ekskursiooni hind 4.50 € inimene lisandub sissepääsutasule.

EV100 Tallinna Botaanikaaias>>

Botaanikaaed vabandab ebamugavuste pärast seoses renoveerimistöödega rosaariumi müüriäärses osas.

Tagid:
roosipäevad, botaanikaaed, tallinn

Peamised teemad

 • Nord Stream 2 ehitamine Saksamaal

  President Donald Trumpi administratsioon paneb kaardile väga palju ja kuulutas alles juunis välja sanktsioonid viiele Euroopa ettevõttele, mis koostöös Gazpromiga osalevad Nord Stream-2 ehitamises. Washingtoni eesmärgid on arusaadavad.

  22
 • Boris Johnson

  Kes siis taluks "õnnetut määramatust"? Nii nimetas ta "Theresa Brexitit". Muide, Johnson ise on Mayle nagu hea haldjas. May tahtis saada uueks Margaret Thatcheriks, temal on aga selleks vajalik "oskusteave".

  9
 • Migrandid USAs

  Barack Obama ajal avalikult väljakuulutatud pööre ongi praegu USA poliitiliste ringkondade tipus asetleidva kaose põhjuseks. Niisuguse kaose, kus faktid ja tõendid pole enam olulised, kus pole oluline, kas juhtimissüsteem toimib või mitte, vaid peaasi on vastaspool hävitada.

  24