08:20 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
6720

Kroonprintsess Victoria ja prints Daniel on Eestis ametlikul visiidil, mille käigus nad kohtusid president Kersti Kaljulaidiga, istutasid EV100 puhul Kadrioru parki puu, osalesid Naissaarel Püha Maarja kabeli taas-sisseõnnistamisel ning kohtusid Eesti rootslastega.

TALLINN, 19. august — Sputnik. "Rootsi on üks meie lähemaid partnereid – seda nii poliitilisel tasandil ja kaubavahetuses, aga tegelikult on meie teed põimunud läbi ajaloo keerdkäikude ka paljude perede lugudes ning see side on tugev ka täna."

Täna mõistame me maailma väga sarnaselt – nii olukorda Euroopas ja meie ümber, aga ka keskkonnaküsimusi ja —probleeme, mis järjest valusamalt päevakorda tõusevad kasvõi siinsamas Läänemere ümbruses," ütles president Kaljulaid vahetult pärast kohtumist ja ühist lõunasööki., vahendas portaal Pealinn BNS-i.

Peamised teemad, millele kohtumine keskendus, olid kahe riigi tihe koostöö majanduse vallas – eriti digiküsimustes – ning keskkonnakaitse. 

Kroonprintsess Viktoria istutas Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul Kadrioru parki puu.

Kadriorust suundusid Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel koos president Kaljulaidi ja tema abikaasa Georgi-René Maksimovskiga Naissaarele, kus osaleti Püha Maarja kabeli taaspühitsemisel.

Tallinn tähistab iseseisvuse taastamise aastapäeva suurte pidudega >>

Õhtul kell 19 liitusid kroonprintsess ja Eesti riigipea koos abikaasadega Tallinna lauluväljakul EV100 alanud üheslaulmisega.

Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel tulid ametlikule visiidile seoses Eesti riigi sajanda aastapäevaga tähistamaks meie riikidevahelisi lähedasi suhteid. Kevadel külastasid nad ka Lätit ja Leedut.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)

Samal teemal

Kadriorg tähistab oma 300. sünnipäeva
Kadriorg tähistab oma 300. sünnipäeva
Tagid:
Üheslaulmie, riigivisiit, EV100, Georgi-René Maksimovski, prints Daniel, Rootsi kroonprintsess Victoria, Kersti Kaljulaid, Rootsi, Eesti, Tallinn

Peamised teemad