12:08 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
81 0 0

Terve nädala vältavate taasiseseisvumise pidustuste üheks vaatemängulisemaks ettevõtmiseks saab reedel, 24. augustil kell 12.00 Kopli depoost (Kopli tn 118) algav Tallinna trammide paraad.

TALLINN, 24. august — Sputnik. Sel nädalal tähistab Tallinna trammiliiklus 130. aastapäeva ning sel puhul toimub avatud uste päev ajaloolises Kopli depoos (Kopli tänav 118) ning suurejooneline trammide paraad, teatas Tallinna linnavalitsus.

Paraadi korraldava Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Deniss Boroditš nimetas trammiparaadi sündmuseks, mis pakub ühtviisi huvi nii noortele kui vanadele, lastele kui ka eakamale rahvale.

Tallinna retrotramm
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Eestis pole inimest, kes kasvõi kordki elus poleks trammiga sõitnud. Eriti vahva on trammiga sõita aga oma vabas ja sõltumatus riigis, milleks Eesti 27 aastat tagasi taas sai. Trammisõidule lisab mõnu Tallinna tramminduses viimastel aastatel toimunud kiire areng, mis on toonud meie tänavatele sujuvalt liuglevad uued CAF-id. Linlaste ja turistide tähelepanu köidavad ajaloolised retrotrammid ja renoveeritud ilusad, puhtad, säästlike mootorite ja vaikse käiguosaga KT-6 ja KT-4 trammid. Neid ja ajaloolisi tramme kavatseme tallinlastele ja linna külalistele suurejoonelisel paraadil esitleda," lisas Boroditš.

Reedel, 24. augustil kell 10.00 oodatakse Kopli depoosse kõiki huvilisi, kes soovivad lähemalt tutvuda säilinud ajalooliste ja käesoleval ajal käigus olevate trammidega. Kell 12.00 algab Kopli depoost trammide paraad, mis liigub läbi linna lennujaama ning sealt Vana-Lõuna depoosse. Paraadil osalevatesse trammidesse on vaba pääs kõigil linlastel ja Tallinna külalistel.

Pealinna retrotrammid
1. septembrist pikeneb trammiliin nr. 4 lennujaamani
© Sputnik / Андрей Петров

Möödunud aastal tegi 3. liinil esimese sõidu retrotramm Konstantin, mis sai oma väljanägemise 1930-ndatel aastatel Dvigateli tehastes toodetud trammidelt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Vahetult enne jõule läksid liinile Jaan ja Julius ning 22. veebruaril, Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäeva eel, saadeti teele retrotrammid Johan ja Jüri.

Johan ja Jüri said oma nimed Eesti Vabariigi sõjavägede ülemjuhataja Johan Laidoneri ning Eestimaa Päästekomitee liikme Jüri Vilmsi auks. Lisaks Johan ja Jüri sõitma hakanud trammidele on nimelise trammi saanud Konstantin Päts, Jaan Poska ja Julius Kuperjanov.

Viimasena jõudis liinile tramm Ernst Jaaksoni mälestuseks.

Ретро-трамвай Эрнст
© Sputnik / Вадим Анцупов
Retrotramm "Ernst".

Kuue retrotrammi projekteerimise ja ehituse maksumus on ligi neli ja pool miljonit eurot.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
retrotramm, tramm, paraad, Tallinn

Peamised teemad