23:23 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Teeme ära!

Teeme Ära Maailmakoristus

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
45 0 0

15. septembril 2018 toimub ülemaailmne koristuspäev, millest võtab osa vähemalt 150 riiki. Maailmakoristus on eestimaalaste suurim juubelikingitus maailmale!

TALLINN, 15. september — Sputnik. Laupäeval, 15. septembril 2018 leiab aset ülemaailmne koristuspäev, mille käigus astutakse ühiselt globaalse prügiprobleemi vastu enamikes riikides üle maailma, edastab portaal EV100.

Läbi ühise prügikoristuse sünnib maailma suurim positiivne kodanikuaktsioon. Kujutlege võimast "rohelist lainet", mis algab Uus-Meremaalt ja lõpeb Hawaiil ning mille raames tegutsevad ühise eesmärgi nimel samal päeval koos sajad miljonid inimesed.

Teeme Ära Maailmakoristus on kodanikualgatuslik massiliikumine, mis sündis 2008. aastal Eestis, kui 50 000 inimest tulid kokku ühise eesmärgiga puhastada terve riik prügist kõigest viie tunniga. Pärast seda on Teeme Ära "üks-riik-päevas" mudelit levitatud üle kogu maailma.

Teeme Ära rahvusvahelise liikumisega on liitunud enam kui 150 riiki ja koristanud rohkem kui 20 miljonit inimest.

Tänaseks on Teeme Ära kasvanud Eesti suurimaks ja mõjukaimaks rahvusvaheliseks liikumiseks. Teeme Ära SA on üks ÜRO Keskkonnaprogrammi akrediteeritud partnerist. 2017. aastal pälvis Teeme Ära Euroopa Parlamendi Euroopa Kodaniku auhinna.

Samas pole Teeme Ära kunagi tähendanud üksnes prügi koristamist. Sihiks on maailmakogukonna ühendamine, teadlikkuse tõstmine ja tõelise muutuse elluviimine, et saavutada puhas ja terve planeet, mis on kingitus meile kõigile.

Eestis toimub 2018. aastal nii Teeme Ära talgupäev, mida peetakse traditsiooniliselt mai esimesel laupäeval ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised.

Tagid:
ülemaailmne koristuspäev, EV100, Teeme ära, Eesti

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  25
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  23