00:22 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
3110

Tallinn pakub alustavatele firmadele ettevõtluspäeva seminare, aga ka töökohtade loomise toetust ning müügi, turunduse ja äriplaani koolitusi.

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Teisipäeval, 2. oktoobril algusega kell 9 toimub Olümpia hotelli konverentsikeskuses (Liivalaia 33) Tallinna tasuta ettevõtluspäev, vahendab Pealinn.

"Päev keskendub seekord meie riigi 100. sünnipäevale. Sama päeva raames tunnustame parimaid ettevõtjaid," ütles abilinnapea Aivar Riisalu.

Rääkides sellest, kas seni palgatööd teinud inimesel tasuks hakata ettevõtjaks, tõi Riisalu välja nii ettevõtluse kui ka palgatöö plusse ja miinuseid.

"Ettevõtjaks olemise raskus seisneb kindlasti selles, et sa ise pead kõigega tegelema," ütles abilinnapea. "Vastutus on meeletult suur. Teisalt oled sa oma tegemistes vaba, sa oled oma aja ja oma raha peremees."

Eestlased asutavad Balti naabritest kaks korda rohkem ettevõtteid >>

"Palgatöö toob iga kuu kindla sissetuleku, kuid samas on kindlad reeglid, mille järgi sa pead mängima. Kui keegi on milleski andekas või eriline või suudab välja mõelda toote/teenuse, millest turg ei ole küllastunud, siis minu soovitus on kindlasti oma firma luua," ütles Riisalu.

Tallinna ettevõtlusamet aitab igati inimestel äri käima tõmmata. "Meil on avatud mitmed konkursid ettevõtlustoetuste saamiseks," selgitas Riisalu. "Alanud on taotluste vastuvõtt uute töökohtade loomise toetuseks, messitoetuseks ja praktikajuhendaja toetuseks."

Peaminister Jüri Ratas
© AFP 2019 / Tiziana FABI

Toetuste taotlemise kord ja lisainfo leiab siit. Linn pakub ettevõtjatele ka neile kasulikke koolitusi. Seminaride teemad, ajakava ja registreerimisvormi leiab samuti Tallinna ettevõtja portaalist.

Praktilist infot ja häid nõuandeid saab veel ettevõtja infopunktist linnavalitsuse infosaalis. Linnal on lisaks oma ettevõtlusinkubaator Tehnopol, mis sel sügisel tähistas juba 15. sünnipäeva.

Riisalu on kindel, et ka omavalitsused ise peaks ettevõtlusega tulu teenima. "Praegu läheb riigil ja rahval hästi, tulumaksu omavalitsustele laekub ja raha tuleb," rääkis ta.

"Masu võib korduda, seetõttu peaks linn olema võimeline ise teenima ning tekitama endale arvestatavad rahavood, et raskel ajal oma majandamisega teatud osas hakkama saada," sõnas abilinnapea.

"Vastupidiselt meie rahandusministrile, kes ütles, et headel aegadel tuleks laene tagasi maksta, leian mina, et headel aegadel tasub ikka varusid korjata, et siis kehvemad ajad üle elada," lisas Riisalu.

Kantar Emori uuringu järgi soovib viiendik seni ärist eemale jäänud Eesti elanikest hakata lähima viie aasta jooksul ettevõtjaks, lootes nii suuremat paindlikkust oma tööelu korraldamisel ja eneseteostusele ja sõltumatusele tööandjast, vahendas uudisteportaal Spunik Eesti.

Ivanova Peterburi foorumil: ettevõtlus ja kultuur ühendavad >>

16 protsenti loodab asutada oma firma ja kuus protsenti hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks, seejuures plaanib valdav osa tegeleda oma äriga põhitöö kõrvalt.

14 protsenti Eesti elanikest on juba praegu ettevõtjad, kes on asutanud oma firma. Samas leidub neid, kes on kunagi oma firma loonud ehk 24 protsenti, mis tähendab, et väga suur osa ehk tervelt kümnendik on oma ärist mingil põhjusel loobunud.

SEB uuring "Baltimaade ettevõtlusbaromeeter" (Baltic Business Outlook) tulemustest selgus, et eestlased on märkimisväärselt agaramad uute ettevõtete alustamisel ja loomisel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen näeb selle peamiste põhjustena ettevõtluskeskkonda, iduettevõtete ökosüsteemi ning väljarännet.

Kui 2017. aastal asutati Eestis 21 947 ettevõtet, siis Leedus 11 378 ja Lätis 10 094 uut ettevõtet ning koondnumbrites ületab Eesti oma lõunanaabreid Baltikumis seega pea kahekordselt. Oma rolli mängivad Eesti puhul e-residentide ettevõtted, mida on viimastel aastatel asutatud kokku üle 5000, teatas SEB.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
töö, ühiskond, majandus, ettevõtlus, Tallinna ettevõtluspäev, Tallinna Ettevõtlusamet, Aivar Riisalu, Eesti, Tallinn

Peamised teemad