06:20 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
23 0 0

Reedel, 5. oktoobril kella 12.-17.00 korraldab Tallinna Energiaagentuur koostöös Eesti Messidega Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29) Tallinna Energiapäeva tähistamiseks "Energiaseminari – Kütame!".

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. Seminarile järgneval auhinnagalal pärjatakse "Aasta Energiategu 2018" avalikku tunnustamist väärivad ettevõtmised ja saavutused. Tallinna Energiapäeva missiooniks on edendada energiasäästlikku ja tarka käitumist igapäevaeluks vajalike oskuste osas, teatas Tallinna Linnavalitsus.

"Kütame!2018" ei ole ainult konverents, vaid üleriigiline kommunikatsiooniprojekt eesmärgiga informeerida erinevate meediumite (eesti- ja venekeelne ajaleht, telesaade, veeb, Facebook) vahendusel võimalikult suurt osa riigi nii eesti- kui venekeelsest elanikkonnast.

Riik panustab energiasäästu 101 miljonit eurot, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Energiapäeva seminaril räägitakse kütmisest — alustades kaugküttest ja lõpetades lokaalse kütmisega – energiaefektiivsuse võtmes, tutvustatakse uusi tooteid ja lahendusi nii eramute kui korterite kütmiseks, jahutamiseks, ventileerimiseks kui ka energiasäästuks.

Globaalne soojenemine võib olla ennustatust hullem>>

Seminari külastaja saab muuhulgas vastuse ka neile küsimustele: kuidas vähendada oma eluaseme küttekulusid; millega on kõige kasulikum kütta; kas eelistada maakütet või õhk-vesi soojuspumpa; elektriküte või gaasiküte – kumba eelistada; kuidas ja millega õigesti ahju kütta; kas ventilatsioon hoiab küttekulusid kokku; kuidas arvutada soojuspumba elektrikulu; kas saan oma vana küttesüsteemi uuega ühildada; kuidas saan oma eramu liginullenergia majaks ehitada; mitu päikesepaneeli mul vaja oleks, et maja soojaks saaks ehk kas võiksin kaaluda päikeseenergia kasutamist, milline on riigi poliitika energiavaldkonna kujundamisel, millised on riiklikud toetused elamute küttesüsteemide renoveerimisel jne.

Kliimaliidrid varjavad räpase energia investeeringuid>>

"Meie kliimas kütmata – ega ka suviste temperatuuride tõusul jahutamiseta – hakkama ei saa. Küll aga sõltub teadlikust tarbijast, kuidas ja millega me kütame ning kui suur on meie ökoloogiline jalajälg. Kahjuks on Tallinna linnas CO2 heide ühe elaniku kohta üsna kõrge. Vaadates meie tarbimisharjumusi kliimamuutsute leevendamise aspektist, peame päevast päeva tegema kõik endast sõltuva, et säästa ja päästa oma linna," ütles abilinnapea Züleyxa Izmailova, kes ka avab reedel kütmiseteemalise seminari.

Igal aastal toimuval Energiamessil või Energiakonverentsil pärjatakse energiavaldkonnas tegutsevate erialaliitude ja organisatsioonide arvates suuremat tunnustust ja avalikkuse tähelepanu ja austust väärivad teod auhinnaga ja tunnustusmärgi avaliku kasutamise õigusega. Omavalitsused, erialaliidud ja energiavaldkonnas tegutsevad organisatsioonid nimetavad auhinnasaajad, kellele antakse tunnustav auhind Aasta Energiategu tähelepanuväärse teo või saavutuse eest.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Eesti Energia ostab Nelja Energia ligi poole miljardi euro eest
"Rohelise Energia" lepingute arv on aastaga kolmekordistunud
Eesti Energia üheksa kuu puhaskasum on ligi 78 miljonit eurot
Roheline energiasektor pakub võimalusi ekspordiks
Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi elektriturgudele
Tallinnas toimub energiaturgude konverents
Eesti Energia sisenes päikeseelektri ärisse
Eesti Energia alustab Poolas elektri ja maagaasi müügiga
Energiasäästust huvitatud on oodatud seminaridele
Hinnakasvu põhjustavad tänavu energiahinnad ja aktsiisitõusud
Tagid:
CO2, energia, energiapäev, Kütame, Züleyxa Izmailova, Tallinn

Peamised teemad