23:31 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
5620

Bildi Ajakirjanik kritiseeris kantsler Angela Merkel "ülemäärase" sõbralikkuse eest Venemaa presidendi Vladimir Putini ja tema Türgi kolleegi Recep Tayyip Erdogani suhtes neljapoolse tippkohtumise ajal Istanbulis.

TALLINN, 29. oktoober – Sputnik. Artiklis pealkirjaga "Kas Merkel peaks Putinil ja Erdoganil käest kinni hoidma?" räägitakse fotost, kus föderaalkantsler seisab Vene ja Türgi riigipeade vahel, vahendab RIA Novosti. Bildi ajakirjanik Julian Repke küsib, kas Merkelil on õigus olla autoritaarsete riigijuhtidega "nii sõbralik". 

Istanbuli tippkohtumine
© Sputnik / Михаил Климентьев

Repke tsiteerib materjalis Hamburgi föderaalkogu "Vasakparteist" pärit türgi juurtega asepresidenti Cansu Özdemiri. Poliitiku sõnul ajab teda iiveldama, et Merkel surub Erdogani "verist kätt" ja "asetab tema teele punase vaiba".

Bild tsiteerib ka Friedrich Naumanni fondi esindajat Dirk Kunze, kes ütles samuti, et Merkel seisab käsikäes Putini ja Erdoganiga, ehkki ta peaks selle asemel nõudma, et Venemaa hakkaks Süüriat taastama.

Trump raiskas kümneid miljardeid armastusele ja jäi Putinile alla >>

"Fotod räägivad rohkem kui tuhat sõna. Merkel on kaotanud oma sisemise ja nüüd ka välispoliitilise kompassi. Autoritaarsete liidritega ei tohiks olla mingit demonstratiivset lähedust," ütles Bildile Saksamaa Vaba Demokraatliku Partei (SPD) esindaja Bundestagis Michael Theurer. 

Samas leidub ka neid, kes ei näinud Istanbuli fotos midagi ärritavat. Poola politoloog Adam Traczyk leiab, et "on rumal pahandada sellistel kohtumistel tehtava tavalise foto üle."

Materjali lõpus viitab Bild Merkeli enda sõnadele, milles viimane teatab "tõsistest edusammudest" Idlibi demilitariseeritud tsooni loomisel ja humanitaarkatastroofi vältimisel riigis. Artikli autor märgib, et kantsler kirjeldas neljapoolse tippkohtumise tulemusi positiivselt.

See ei ole esimene kord, mil saksakeelne tabloid püüab Venemaa presidendiga seotud sündmustelt leida "varjatud tähendust". Nii ilmus mai lõpus Bildis järjekordne üllitis, mille autor kritiseeris Putinit Merkelile lillekimbu kinkimise eest.

Ajakirjaniku arvates peaksid maailma juhtivad poliitikud üksteisel vaid kätt suruma, aga mitte lilli tooma. Lilled tuletasid kantslerile meelde, et ta on naine, mis on artikli autori arvates solvav. Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov kommenteeris avaldust, teatades, et Venemaal on naistele lillede kinkimine hea maitse tunnuseks.

Samal teemal

Der Spiegel: EL-i saabus 2017. aastal üle kolme miljoni migrandi
Tagid:
sõbralikkus, pahameel, vimm, vaenlane, lilled, kokkulepe, koostöö, Neljapoolne tippkohtumine, Recep Tayyip Erdogan, Emmanuel Macron, Vladimir Putin, Angela Merkel, Idlib, Istanbul, Türgi, Süüria

Peamised teemad