07:55 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
14041

Tallinna kesklinnas toimunud traagilise õnnetuse aastapäev oli 31. oktoobril, kuid keegi hoolitseb jätkuvalt Vabaduse väljakul asuva mini-memoriaali eest ja süütab seal küünlaid.

TALLINN, 8. november — Sputnik. Tallinna Vabaduse väljakul, Jaani kiriku kõrval võib näha mehe fotot, lilli ja süüdatud küünlaid — see on koht, kus Jaanus Käärmann 2017.aastal maha lasti. 

Traagilise õnnetuse aastapäev oli 31. oktoobril, kuid keegi hoolitseb jätkuvalt mini-memoriaali eest ja süütab seal küünlaid. Sputnik Eesti korrespondent pildistas kohta, kus Käärmann tapeti, niisugusena, nagu see praegu välja näeb.   

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, avas 2017. aasta 31. oktoobri hommikul politsei Vabaduse väljakul, Eesti pealinna keskel tule kahe noaga vehkinud paljasjalgse mehe pihta, kelle laubale oli musta viltpliiatsiga kirjutatud sõna "Loll". Mees suri haiglas saadud kuulihaavadesse.

Рядом с церковью Яани зажгли свечи в память об убитом полицейскими в прошлом году
© Sputnik / Юлия Калинина
Vabaduse väljakul, Jaani kiriku kõrval võib näha Jaanus Käärmanni fotot, lilli ja süüdatud küünlaid

Õhtuks selgus, et politsei poolt mahalastud mees oli kuulsa Eesti ärimehe Kristo Käärmanni vend Jaanus Käärmann. Politseiniku tegevus, kes avas oma ametirelvast ründaja pihta tule, tunnistati politseiameti juhtkonna poolt põhjendatuks ning tema suhtes ei algatatud kriminaalasja.

"Toimunu annab üsna ilmselt põhjust kahelda politseinike professionaalses ettevalmistuses," vahendas toona uudisteportaal Sputnik Eesti ekspert Villem Rooda arvamust juhtunust. "Kui politseinike hinnangul ohtlik, külmrelvaga varustatud inimene võimuesindajate korraldustele ei allunud ja oli piisavalt lähedal, et rünnet oodata, miks siis ei võinud talle jalga või kätte tulistada?"

Polnud mingit põhjust inimeselt, võib-olla psüühiliselt haigelt inimeselt elu võtta, ütles ekspert. Ta leidis ühtlasi, et juhtunu esialgne analüüs annab tunnistust vaid politseinike nõrgast psühholoogilisest ja füüsilisest ettevalmistusest.

Samal teemal

Politseikuulist surma saanud mees oli Transferwise'i kaasasutaja Kristo Käärmanni vend
Tagid:
Käärmann, politsei, prokuratuur, psühhiaater, nuga, politseinikud, ekspert, tulistamine, surm, PPA, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad