08:03 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
42 0 0

Arenguseire Keskus ja Eesti Rahvusringhääling koos vabaühenduste ja ettevõtlusorganisatsioonidega eestvedamisel toimub visioonifoorum "Viimane Vile: Kuidas me kestame?".

TALLINN, 9. november — Sputnik. Visioonifoorumi osalejad üritavad valida tuleviku jaoks loodud sõiduplaanist üheskoos välja kuhu, miks, kuidas ja kellega me sõidame.

Visioonifoorum "Viimane Vile: Kuidas me kestame?" toimub reedel, 9. novembril 2018 kell 10.00–16.00 Balti Jaama Ootepaviljonis.

"Oleme selleks päevaks kokku pannud teekaardi, milles sisalduvad Arenguseire Keskuse uuringu "Tuleviku töö 2035" alusel neli põhimõttelist valikut – talendikeskus Tallinn, rändajate maailmaküla, alahõive Eesti ja isearenev Eesti," lubavad foorumi korraldajad.

Selle päeva eesmärk on koos arutada, et mõista ja teadvustada tõsiasjadega arvestavaid võimalusi ning seda, kuidas need Eesti kasuks keerata. Sündmus saab teoks koostöös Riigikantselei ja Rahandusministeeriumiga ning arutelude saak jõuab "Eesti 2035" strateegiasse.

Valitsus lõpetab Est-Fori puidurafineerimistehase riigi eriplaneeringu>>

Inspiratsiooniks astuvad üles Swedbank Grupi uuringute juht Olof Manner ja Arenguseire Keskuse uuringujuht Johanna Vallistu. Millisest Eestist nad unistavad, räägivad ettevõtja ja kirjanik Armin Kõomägi, tudeng ja esseekonkursi "Eesti loost ja lootusest" võitja Mikael Raihhelgauz ning kevadel Tallinna linna personalidirektori ametisse astunud Vilve Raik.

Strateegia "Eesti 2035"

"Eesti 2035" algatamine on avalöök Eesti järgmise pikaajalise riikliku reformikava ning Euroopa Liidu 2020. aasta järgsete vahendite strateegiliseks planeerimiseks.

"Eesti 2035" koostamise kiitis Vabariigi Valitsus heaks 8. märtsil 2018. a. Riigikantselei ja Rahandusministeeriumi eestveetava strateegialoome protsessiga on oodatud ühinema kõik huvilised, kes soovivad rääkida kaasa Eesti järgmise 15 aasta arengusihtide seadmisel.

Valdkondlikult tasakaalustatud arengustrateegia koostamise käigus soovivad algatajad jõuda planeerimisraamistikuni, mis:

  • koondab riigisiseselt läbiräägitud ja kokkulepitud ning rahvusvahelisi kohustusi arvestavad olulisemad Eesti arengueesmärgid ja tegevussuunad;
  • loob konsolideeritud arengueesmärkide põhjal keskse pikaajalise finantsraamistiku;
  • annab aluse järgmise perioodi eurorahade planeerimiseks ja kasutamiseks.

​Strateegiaga "Eesti 2035" loome tingimused ja tervikliku rakendusmehhanismi riigi strateegilise planeerimise paremaks korraldamiseks ja juhtimiseks. On ju eksperdidki mitmel korral rõhutanud, et Eesti vajab laiapindsel kokkuleppel põhinevaid pikaajalisemaid arengueesmärke ja —raamistikku.

Strateegia "Eesti 2035" koostamine kestab 2 aastat ja selle kinnitamine toimub 2020. a. kevadel.

Tagid:
Viimane vili: kuidas me kestame, ettevõtlus, Arenguseire Keskus, Eesti

Peamised teemad