04:41 17. Juuni 2019
Kuula otse
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
Tallinna Gonsiori tänava remont

Tallinnas avatakse Eesti esimene muutsuuunaliiklusega tänav

© Sputnik / Глеб Нечволодов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
38 0 0

Neljapäeval, 15. novembril avatakse Tallinnas uuenenud Gonsiori tänav, mis seab esikohale ühistranspordiliikluse ja kasutab autoliikluseks muutsuunarada, teatab Tallinna Linnavalitsus.

TALLINN, 15. november — Sputnik. See on Eesti esimene muutsuuunaliiklusega tänav.

"Uus Gonsiori tänav annab võimaluse liigelda kõigile liiklejatele, kuid selle kõige uuenduslikum osa on see, et tänaval on kaks bussirada," ütles Tallinna linnapea Taavi Aas ja lisas: "Uus Gonsiori tänav tähendab, et ühistransport on esikohal ja see muutub kiiremaks. Ühtlasi liigume me väiksema autoliiklusega kesklinna poole."

Autosõitudeks on Gonsiori tänaval ette nähtud keskmine topeltjoontega sõidurada, mida mööda saab hommikuti sõita Lasnamäelt kesklinna ja alates keskpäevast kesklinnast Lasnamäele.

Tallinna külalised võivad nüüd bussis ka pangakaardiga maksta>>

Tallinnas toimub trammiparaad
© Sputnik / Вадим Анцупов

Aas osutas, et kahtlemata sooviksid kõik, nii autojuhid, bussisõitjad kui jalgratturid ruumi oluliselt juurde, kuid tänavaruum on piiratud ja tuleb teha valikud. "Autosõiduvõimalused uuel tänaval on olemas, kuid me ei soovinud neid laiendada tänava ääres olevate puude arvelt või siis ühistranspordiradade ja kergliiklusteede arvelt."

Tallinna Linnatransport hangib sada uut gaasibussi>>

Linnapea hinnangul võib uus liikluskorraldus nõuda harjumiseks aega, kuid suund vähesemate autodega kesklinna poole on paratamatu, kui soovime meeldivamat linnakeskkonda.

"Muutsuunaliiklust on ajutisema lahendusena rakendatud Eestis korduvalt varemgi, nüüd aga muutub see alaliseks," ütles Aas.

Gonsiori tänava avamisüritus algab kell 11.30 ja alates keskpäevast taastub sellel tänaval ka bussiliiklus.

Projekti kogumaksumuseks koos Kunderi ja Türnpu tänava, Pargi ja Reisi parkla ning Laagna tee rekonstrueerimisega on 9,26 miljonit eurot koos omanikujärelevalvega.

Tagid:
Gonsiori, ühistransport, Tallinn

Peamised teemad

 • Sabantui Tallinnas

  Tallinnas Tornide väljakul kogunes sadu pealinna elanikke ja külalisi, lauljaid-tantsijaid ja diplomaate, et tähistada 4. üleeuroopalist folkloorifestivali Sabantuy.

  23
 • Kallis lõbu: palju maksab Venemaa heidutus, illustreeriv foto

  European Reassurance Initiative rahastamine näeb ette "USA vägede edasise suurendamise" ja "Venemaa agressiooni heidutuse" Euroopas. Nii kulutatakse 800 miljonit dollarit "kaitserajatiste ehitustöödele, allveelaevatõrjerelvadele ja muudele kiireloomulistele prioriteetidele, mis heidutavad Venemaad". Balti riikidele on see hea uudis.

  34
 • Eesti lapsed

  Eesti konservatiivid näevad võõrtööliste arvukuse kasvus ohtu Eesti riigile, mistõttu eestlaste osakaal elanikkonnas väheneb. Vähemusrahvuste Esindajate Koja juht Rafik Grigorjan kommenteeris neid EKRE kartusi Sputnik Eestile.

  42