19:14 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
40 0 0

Neljapäeval, 15. novembril avatakse Tallinnas uuenenud Gonsiori tänav, mis seab esikohale ühistranspordiliikluse ja kasutab autoliikluseks muutsuunarada, teatab Tallinna Linnavalitsus.

TALLINN, 15. november — Sputnik. See on Eesti esimene muutsuuunaliiklusega tänav.

"Uus Gonsiori tänav annab võimaluse liigelda kõigile liiklejatele, kuid selle kõige uuenduslikum osa on see, et tänaval on kaks bussirada," ütles Tallinna linnapea Taavi Aas ja lisas: "Uus Gonsiori tänav tähendab, et ühistransport on esikohal ja see muutub kiiremaks. Ühtlasi liigume me väiksema autoliiklusega kesklinna poole."

Autosõitudeks on Gonsiori tänaval ette nähtud keskmine topeltjoontega sõidurada, mida mööda saab hommikuti sõita Lasnamäelt kesklinna ja alates keskpäevast kesklinnast Lasnamäele.

Tallinna külalised võivad nüüd bussis ka pangakaardiga maksta>>

Tallinnas toimub trammiparaad
© Sputnik / Вадим Анцупов

Aas osutas, et kahtlemata sooviksid kõik, nii autojuhid, bussisõitjad kui jalgratturid ruumi oluliselt juurde, kuid tänavaruum on piiratud ja tuleb teha valikud. "Autosõiduvõimalused uuel tänaval on olemas, kuid me ei soovinud neid laiendada tänava ääres olevate puude arvelt või siis ühistranspordiradade ja kergliiklusteede arvelt."

Tallinna Linnatransport hangib sada uut gaasibussi>>

Linnapea hinnangul võib uus liikluskorraldus nõuda harjumiseks aega, kuid suund vähesemate autodega kesklinna poole on paratamatu, kui soovime meeldivamat linnakeskkonda.

"Muutsuunaliiklust on ajutisema lahendusena rakendatud Eestis korduvalt varemgi, nüüd aga muutub see alaliseks," ütles Aas.

Gonsiori tänava avamisüritus algab kell 11.30 ja alates keskpäevast taastub sellel tänaval ka bussiliiklus.

Projekti kogumaksumuseks koos Kunderi ja Türnpu tänava, Pargi ja Reisi parkla ning Laagna tee rekonstrueerimisega on 9,26 miljonit eurot koos omanikujärelevalvega.

Tagid:
Gonsiori, ühistransport, Tallinn

Peamised teemad