04:02 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Mälestusmärk uppunud laevadele Sevastoopolis

Guinnessi rekordite raamat tunnistas Sevastoopoli Venemaa osaks

© Sputnik / Тарас Литвиненко
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
3830

Ukraina võimude reaktsioonist Krimmis asuva Sevastoopoli Guinnessi rekorditeraamatus Venemaaks nimetamisele ei ole seni midagi teada.

TALLINN, 3. detsember – Sputnik. Guinnessi rekordite raamat kinnitab ühe tulemuse sertifikaadis fakti, et Sevastoopol on Venemaa linn, vahendab RIA Novosti

Krimm, Sevastoopol
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Jutt käib esemete tasakaalustamise rekordist, mille püstitas Sevastoopolis valgevenelane Aleksandr Bendikov.

"Sevastoopolis, Vene Föderatsioonis," toob RIA Novosti Guinnessi maailma rekordite kataloogist.

Aleksandr Bendikov püstitas oma rekordi 2018. aasta mais. Mees suutis ühel naelapeal tasakaalu seada 349 naela.

Ukraina võimude reaktsioonist Krimmis asuva Sevastoopoli Guinnessi rekorditeraamatus Venemaale paigutamisele ei ole seni midagi teada.

Kiiev on reageerinud teravalt ükskõik milliste materjalide avaldamisse juhtudel, kus poolsaare kuulumine Ukrainale küsimuse alla seatakse.

Seejuures süüdistati "venemeelsuses" mitte ainult Ukraina, vaid ka Lääne meediat.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, avaldas Kiiev 2017. aasta novembris pahameelt selle üle, et USA tiraaži poolest teine päevaleht New York Times tähistas oma artiklis oleval kaardil Krimmi "vaidlusaluse territooriumina". 

Putin välistas Krimmi tagastamise Ukrainale >>

2018. aasta augustis näitas Saksamaa telekanal 3Sat oma dokumentaalfilmis "Kogu Siber" Krimmi Venemaa osana. Nagu ka NewsOne"i puhul, kus filmi autorite poolt kasutatud infograafikas tähistati Krimmi poolsaart sama värviga, kui ülejäänud Venemaad.

Ukraina rahvuslik tele- ja raadionõukogu märkis, et selline tegevus rikub Ukraina "Teabe" ja "Televisiooni ja raadioseadus" mitut punkti.

Krimm ja Sevastoopol naasid Vene Föderatsiooni 2014.a. relvastatud riigipöördele märtsis järgnenud rahvahääletuse teel.

Ülekrimmilise referendumi ajal hääletasid Venemaaga taasühinemise eest 96,77% Krimmi Vabariigi valijaist ja 95,6% Sevastoopoli elanikest.

Moskva on korduvalt rõhutanud, et kogu menetlus toimus täielikult kooskõlas rahvusvahelise õiguse ja ÜRO põhikirjaga.

Venemaa riigijuhid on korduvalt väitnud, et keegi ei kavatse poolsaare kuuluvuse üle rohkem arutleda. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on "meie, Venemaa Föderatsiooni jaoks see küsimus suletud".

Samal teemal

Eestlased Krimmis: kadunuksjäänud meremehe poeg
Tagid:
Rekordite raamat, referendum, rahvahääletus, Guiness, Aleksandr Bendikov, Vladimir Putin, Venemaa Föderatsioon, Sevastopol, Ukraina, Krimm

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54