04:57 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Mälestusmärk uppunud laevadele Sevastoopolis

Guinnessi rekordite raamat tunnistas Sevastoopoli Venemaa osaks

© Sputnik / Тарас Литвиненко
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
4230

Ukraina võimude reaktsioonist Krimmis asuva Sevastoopoli Guinnessi rekorditeraamatus Venemaaks nimetamisele ei ole seni midagi teada.

TALLINN, 3. detsember – Sputnik. Guinnessi rekordite raamat kinnitab ühe tulemuse sertifikaadis fakti, et Sevastoopol on Venemaa linn, vahendab RIA Novosti

Krimm, Sevastoopol
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Jutt käib esemete tasakaalustamise rekordist, mille püstitas Sevastoopolis valgevenelane Aleksandr Bendikov.

"Sevastoopolis, Vene Föderatsioonis," toob RIA Novosti Guinnessi maailma rekordite kataloogist.

Aleksandr Bendikov püstitas oma rekordi 2018. aasta mais. Mees suutis ühel naelapeal tasakaalu seada 349 naela.

Ukraina võimude reaktsioonist Krimmis asuva Sevastoopoli Guinnessi rekorditeraamatus Venemaale paigutamisele ei ole seni midagi teada.

Kiiev on reageerinud teravalt ükskõik milliste materjalide avaldamisse juhtudel, kus poolsaare kuulumine Ukrainale küsimuse alla seatakse.

Seejuures süüdistati "venemeelsuses" mitte ainult Ukraina, vaid ka Lääne meediat.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, avaldas Kiiev 2017. aasta novembris pahameelt selle üle, et USA tiraaži poolest teine päevaleht New York Times tähistas oma artiklis oleval kaardil Krimmi "vaidlusaluse territooriumina". 

Putin välistas Krimmi tagastamise Ukrainale >>

2018. aasta augustis näitas Saksamaa telekanal 3Sat oma dokumentaalfilmis "Kogu Siber" Krimmi Venemaa osana. Nagu ka NewsOne"i puhul, kus filmi autorite poolt kasutatud infograafikas tähistati Krimmi poolsaart sama värviga, kui ülejäänud Venemaad.

Ukraina rahvuslik tele- ja raadionõukogu märkis, et selline tegevus rikub Ukraina "Teabe" ja "Televisiooni ja raadioseadus" mitut punkti.

Krimm ja Sevastoopol naasid Vene Föderatsiooni 2014.a. relvastatud riigipöördele märtsis järgnenud rahvahääletuse teel.

Ülekrimmilise referendumi ajal hääletasid Venemaaga taasühinemise eest 96,77% Krimmi Vabariigi valijaist ja 95,6% Sevastoopoli elanikest.

Moskva on korduvalt rõhutanud, et kogu menetlus toimus täielikult kooskõlas rahvusvahelise õiguse ja ÜRO põhikirjaga.

Venemaa riigijuhid on korduvalt väitnud, et keegi ei kavatse poolsaare kuuluvuse üle rohkem arutleda. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on "meie, Venemaa Föderatsiooni jaoks see küsimus suletud".

Samal teemal

Eestlased Krimmis: kadunuksjäänud meremehe poeg
Tagid:
Rekordite raamat, referendum, rahvahääletus, Guiness, Aleksandr Bendikov, Vladimir Putin, Venemaa Föderatsioon, Sevastopol, Ukraina, Krimm

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27