06:07 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Jõululaat

Laupäeval, 8. detsembril toimub Tartus suur jõululaat

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
1810

Laupäeval, 8. detsembril kell 11-17 toimub Tartu raekoja platsil ja Küüni tänaval suur jõululaat.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Kaunilt ehitud Tartu kesklinna on oodata üle 250 kaupleja, kes müüvad jõulukingitusteks sobivat käsitööd ja maitsvat toitu jõululauale, teatas Tartu Linnavalitsus.

Jõululaadal pakutav käsitöö valik on suur — kaubeldakse nii kudumite, ehete, punutiste kui ka keraamika, klaasikunsti ja sepistega. Kodukaunistamiseks on jõuluseadeid ja küünlaid. Traditsiooniliselt pakutakse laadal suures valikus suitsuliha- ja kalatooteid, verivorste, hapukapsast, küpsetisi, mett ning maiustusi.

EV100. Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Laadale tulevad oma tegevusi tutvustama ka mitmed erinevad heategevusorganisatsioonid.

Jõulumeelolu loob muhe jõuluvana Uudu, kes kell 12-14 ootab lapsi luuletusi lugema. Hoogsad etteasted teeb kell 12.30 ja 14 puhkpilliorkester Tartu päkapikuorkester.

Aastalõpp toob linnaväljakutele juubeliaasta lõpupeo "Sajaga edasi, Eesti!">>

Kell 11-17 saavad lapsed SPARK Makerlabi töötoas meisterdada lumepallikatapulte ja kell 12-15 on raeplatsil asuvas Valguskülas võimalik mudilastel koos Eesti Politseimuuseumiga uurida selliseid kriminalistika-alaseid küsimusi nagu kes toob kingitused kuuse alla või millised on päkapiku jalajäljed?

Jõululaata korraldab Tartu linnavalitsuse ettevõtluse osakond.

Tagid:
jõululaat, Raekoja plats, Tartu

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27