00:18 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
34 0 0

Kuupäeva valik polnud raske: esimest korda tähistati seda päeva 12.12.12.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Jõulukuu 12. päeval tuleks valjusti kuulata heavy metal —muusikat, olgu kodus, tööl või autos.

Heavy metal´i esimeseks viljelejaks peetakse briti bändi Black Sabbath, teatab portaal dea.digar.ee.

​Heavy metal ehk metal on 1960. aastate lõpul ning 1970. aastate algul bluusist ja rokkmuusikast tekkinud muusikasuund, mida algusaastatel iseloomustasid sünged, sageli okultistlike mõjutustega laulutekstid ja depressiivsete meloodiate kasutamine ning mille mängimisel pandi suuremat rõhku elektrikitarridele ja trummidele.

Üheks esimeseks heavy metal'i bändiks peetakse sageli briti Black Sabbathit, esimeste seas olid ka Led Zeppelin ja Deep Purple. Heavy metal'i stiili tegi kuulsaks Metallica, mida peetakse praegugi kuulsaimaks metal'i bändiks.

Aastate jooksul on stiil pidevalt arenenud ja laienenud ning hõlmab tänapäeval väga erinevaid alamstiile, mis võivad muusikaliselt olla üksteisest üsna erinevad.

Stiili iseloomustasid esiotsa eriti sünged laulutekstid, depressiivsed meloodiad ja agressiivne rütm. Hilisemal ajal on hakatud heavy metaliks nimetama mitmesugust muusikat.

Saksamaa Erlangen-Nürnburgi ülikooli doktor, rokkmuusika asjatundja Gerd Bayer on öelnud, et metal´i juured on klassikalises muusikas, täpsemalt – ooperis. Ooperlik teatraalsus, jõuline esitus ning ka laulja vajadus olla tehniliselt valjem ja võimsam, kui on teda saatvad instrumendid ja koor, on selged paralleelid kahe žanri vahel.

Heavy metal´it esindavad Eestis näiteks bändid Herald ja Cantilena, maailmas kannavad stiili lippu Led Zeppelin, Metallica, Iron Maiden ja paljud teised ansamblid. Muusikastiili fänne kutsutakse metalheadideks või ka headbangeriteks ning ühe fänni üleskutsel algatati kuus aastat tagasi heavy metal´i päev.

Tagid:
Black Sabbath, Heavy metal

Peamised teemad