18:18 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
2510

Neljapäeval, 27. detsembril pärastlõunal on huvilistel võimalus maitsta küpsetatud kala ja osaleda turu parima singi valimisel. Lapsi lõbustab Tartu Linnajänes Toivo.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Eesti rahvakalendri järgi "peab vana-aasta öösi verske kala sööma ja kondid alal hoida, paberisse panna. Aasta ära hoida ja teine aasta vanad kondid ära visata ja jälle uued panna. Siis on väga hää rahaõnn – rahapuudust ei ole".

Vanarahva tarkust järgides toimub turuhoone esitlusköögis selle aasta 361. päeval, 27. detsembril kell 14 eelviimane sündmus sarjast "Mehed köögis". Sündmustesari pakub võimalust olla põnevate roogade valmimise juures, saada kokkamis- ja maitsestamisnippe ning tehtut degusteerida.

Tähistaevas: Moskva fantastiline muutumine aastavahetustel>>

Kala grillib Eesti Meister Grillimises, Aparaat BBQ Cateringi esiküpsetaja Tarvo Israel. Eesti BBQ eestvedaja Rene Kiis annab samal ajal praktilist nõu kala küpsetamiseks erinevaid meetodeid kasutades.

Valmivad road värskest kalast, mis on pärit Vaikna letist. Kala valmistamiseks kasutatakse Geo Maja Gruusia maitseaineid.

"Peale lihasöömist sobib midagi kergemat. Seekord küpsetame kala grillil ja pliidil ning ahjus. Kohapeal üllatusi jagub ja igaühe oma silm, maitsemeel, lõhnataju on kuningas. Olete palutud," sõnas rahvusvaheliste kogemustega bbq-meister Rene Kiis.

Turuhoone perenaise juhtimisel toimub turu maitsvaima singi valimine, hinnangu annavad külastajad.

Jõuluaegse Tallinna imelised vitriinid>>

Sündmustesarja korraldab Tartu Turg koostöös Eesti BBQ Assotsiatsiooniga. Osalemine tasuta.

Kohe uue aasta alguses, 3. jaanuaril näitavad tippkokad, kuidas juur- ja köögiviljasid grillida. Samal päeval tähistatakse ka turuhoone 81. sünnipäeva!

Tagid:
kala, köök, turg, Tartu

Peamised teemad