16:11 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
58 0 0

Kaitseminister Jüri Luik alustas teisipäeval, 22. jaanuaril visiiti Malisse, et kohtuda ÜRO rahuvalvemissiooni asejuhi ja seal teenivate Eesti kaitseväelastega.

TALLINN, 22. jaanuar — Sputnik. Luik kohtub visiidil ÜRO rahuvalvemissiooni (MINUSMA) asejuhi Joanne Adamsoniga ning sõjalise juhi kindralleitnant Dennis Gyllensporrega, teatas Kaitseministeerium.

Kaitseminister Luik külastab ka operatsioonil Barkhane teenivaid Eesti kaitseväelasi, et tutvuda nende ülesannete ning operatsioonialaga. Lisaks kohtub Luik Euroopa Liidu Mali missiooni (EUTM) ülema brigaadikindral Peter Mirowiga.

Eesti kaitseväelased Malis
© Фото : Triin Oppi (Riigikantselei)

Eesti panustab Malis lisaks Prantsusmaa juhitud operatsioonile Barkhane kahe staabiohvitseriga ÜRO rahuvalvemissiooni MINUSMA ning Euroopa Liidu väljaõppemissiooni EUTM Mali väljaõppeinstruktorite ja staabiohvitseridega.

Mali arengut pärsivad äärmuslik vaesus, sagedased näljahädad, konfliktid, vägivaldne äärmuslus ning ebaseaduslik ränne ja sellega seotud organiseeritud kuritegevus. Euroopa Liidu välisteenistuse andmeil elab 61 400 Mali inimest sisepaguluses, naaberriikides elab 138 000 Mali põgenikku, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Terras ja Ratas kohtusid Malis teenivate kaitseväelastega >>

Sel aastal on Eesti toetanud Malit 50 000 euroga ÜRO humanitaarasjade koordineerimisbüroo kaudu. Eesti on panustanud Euroopa Liidu Aafrika usaldusrahastu ja teiste arengu- ja humanitaarabi projektide kaudu Aafrika arengusse kokku ligikaudu 4,7 miljonit eurot.

Eestile on oluline toetada Mali inimesi, et neil oleks kodumaal turvaline elukeskkond ja väljavaated paremaks eluks, kinnitas mullu peaminister Jüri Ratas Mali president Ibrahim Boubacar Keïtale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ratase sõnul on Aafrika riikide toetamine riigikorra tugevdamisel, inimõiguste tagamisel, majanduse elavdamisel ja töökohtadel loomisel ainuke kestlik eeldus sellele, et inimesed ei hülga oma kodusid ega lange smugeldajate küüsi ning julgevad naasta kodumaale.

Tagid:
Mali, ÜRO, jüri Luik, kaitseministeerium

Peamised teemad