04:13 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
104 0 0

2011. aasta 20. veebruaril toimus Haapsalu väikelastekodu põleng, milles hukkus 10 lastekodu kasvandikku. Tragöödia on Eesti taasiseseisvusaja ohvriterohkeim tulekahju, kus ohvriteks lapsed.

TALLINN, 20. veebruar — Sputnik. 2011. aasta Haapsalu lastekodupõleng oli Haapsalu Lastekodus (Kastani tänav 9) 20. veebruaril toimunud tulekahju, milles hukkus vingumürgituse tagajärjel kolm tüdrukut, viis 7–16-aastast poissi ja kaks 20–21-aastast hooldusalust. Haapsalu äärelinnas paikneva asutuse kasvandikud on raske või sügava puudega noored inimesed.

Vabariigi Valitsus kuulutas 21. veebruari leinapäevaks. Sama päeva lõunal viibis õnnetuspaigal president Toomas Hendrik Ilves. Õhtul toimus Haapsalu Toomkirikus mälestusteenistus.

Sündmuste kulg

Ühekorruselise puithoone põlengust teatati Häirekeskusesse kell 14.30, samas hakkas tööle ka tulekahjusignalisatsioonisüsteem. Kohe reageeris neljaliikmeline päästemeeskond Haapsalust, hiljem lisandusid Risti, Nõva ja Lihula komando mehed.

Raisakotkad: veel üks Kemerovo õppetund >>

Päästjate kohale jõudes põles maja lahtise leegiga. 20-kraadises pakases tegutsenud tuletõrjujatega liitusid reservpäästerühma liikmed ja kaitseliitlased. Sama päeva õhtuks kella 19.17 lõpetati Haapsalu Lastekodu kustutustööd. Hilisem õnnetuspaiga vaatlus näitas, et põleng oli alanud voodihaigete ruumist.

1950. aastal rajatud väikelastekodus viibis tulekahju puhkemise hetkel 37 last ja üheksa täiskasvanut. Evakueeritud inimesed paigutati kõrval olevasse Haapsalu noortekodusse ja —sotsiaalmajja. Edaspidi siirduvad lapsed Vidruka- ja Haapsalu Sanatoorsesse Internaatkooli ning Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusesse. Kohe reageerinud vabatahtlike abiga suudeti majast välja tuua suurem osa asutuse majapidamistarbeist.

Kolmandik hoonest hävis ja umbes 200 ruutmeetrit majast on kasutuskõlbmatu. Haapsalu Lastekodu oli kindlustatud 13 miljonile kroonile. Taastamistööde esialgne maksumus võib küündida kuni 1 miljoni euroni.

Kannatanute abistamiseks laekusid rahalised annetused rahandusministeeriumi kontodele, UNICEF-i Eesti annetuskontole (märksõna "Haapsalu lapsed") ja Eesti Punase Risti kontole. Valitsus otsustas eraldada reservfondist raha kannatanute abistamiseks ja hoone taastamiseks.

Hukkunud

Tragöödia ohvrid olid 21-aastane Sergei, 20-aastane Enar ja 16-aastane Liisi; 13-aastased Jan, Maarja ja Sten; 12-aastased Björn, Kristo ja Valeria ning 7-aastane Kevin.

Свечи в память о жертвах
Haapsalu lastekodupõlengust möödub kaheksa aastat

Samal teemal

Viljandimaal hukkus tulekahjus kolm inimest
Tartumaal hukkus voodis suitsetamisest süttinud tulekahjus kaks inimest
Pariisi tulekahjus hukkus kümme inimest
Tagid:
põleng, lastekodu, lapsed, Eesti, Haapsalu

Peamised teemad