03:16 22. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
7110

Tallinna Ülikool tähistab tänavu erilist tähtpäeva - 100 aastat tagasi algas Tallinnas järjepidev õpetajate koolitamine, mis andis aluse nii haridusinnovatsioonile kui ka targa eluviisi eestvedamisele. Üks juubeliaasta tähtsündmusi on Tallinna Ülikooli Päev, mida tähistab ülikool 18. märtsil.

TALLINN, 18. märts - Sputnik.  18. märtsil kell 12 ülikooli aulas toimunud pidulikul aktusel esinesid kõnega EV president Kersti Kaljulaid, rektor professor Tiit Land ja vilistlane, Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk, seisab Tallinna Ülikooli kodulehel.

Tallinna Ülikooli komisjon algatab Vakra lõputöö plagiaadiks tunnistamise >>

Rektor andis üle ülikooli tänukirjad ja teenetemärgid ning kuulutas välja Tallinna Ülikooli kirjanduspreemia laureaadid ja Elukestva õppe preemiad.

Juubeliaasta puhul tunnustati läbi saja aasta enim silmapaistnud ja oma tegevusega ühiskonda panustanud vilistlased andes neile üle Sajandi Vilistlase tunnustuse.

Тартуский университет
© Sputnik / Денис Пастухов

Aktust jutis Tallinna Ülikooli vilistlane Meelis Kompus. Esinesid Tallinna Ülikooli meeskoor ning vilistlased Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld.

2005. aasta 18. märtsil nimetati Tallinna Pedagoogikaülikool ümber Tallinna Ülikooliks.

Pedagoogikaülikool nimetati ümber Tallinna Ülikooliks

Tallinna Ülikool on suurim humanitaarteadusi õpetav ülikool Tallinnas ja suuruselt kolmas avalik-õiguslik ülikool Eestis. Ülikoolis õpib üle 7500 üliõpilase ning töötab ligi 400 õppejõudu ja teadlast, seisab ülikooli kodulehel.

Tallinna Ülikool on viimase 13 aastaga liitnud endaga hulga õppe- ja teadusasutusi. See on oluliselt laiendanud ülikooli vastutusvaldkondade skaalat, mis täna ulatub õpetajakoolitusest koreograafiani.

Ülikooli viis fookusvaldkonda on: haridusuuendus, digi- ja meediakultuur, kultuurilised kompetentsid, terve ja jätkusuutlik eluviis ning ühiskond ja avatud valitsemine.

TLÜ teadlased aitasid avastada Eesti vanima keskaegse ikooni >>

Alates 1. septembrist 2015 esindab igat valdkonda vastav akadeemiline instituut, kuuenda instituudi ülesandeks on kõigi nende instituutide toetamine digitaaltehnoloogiate ja analüütikaga. Lisaks on ülikoolil kaks regionaalset kolledžit, üks Rakveres, teine Haapsalus.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Ratas ja Sikkut arutasid TÜ liikumislaboriga laste kehalise aktiivsuse parandamist
TTÜ teadlased töötavad joogivee kvaliteedi parandamise kallal
TÜ asub koolitama tulevaste eesti keele majade töötajaid
TÜ teadlased tegid elu alusprotsesse uurides tähtsa avastuse
Tagid:
juubeliaasta, kõrgharidus, haridus, Tallinna Ülikool

Peamised teemad