12:06 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
6510

29. märtsil 2009 nimetati lennujaam Eesti teise presidendi auks Lennart Meri nimeliseks.

Lennart Meri Tallinna lennujaa on Eesti suurim lennujaam ja Nordica kodulennujaam. Lennujaamast, mis asub Tallinna kesklinnast nelja kilomeetri kaugusel Ülemiste järve idakaldal, toimuvad nii kodumaised kui ka rahvusvahelised lennud.

Lennujaamas on üks 3480 m pikkune ja 45 m laiune asfaltbetoonkattega lennurada, mis võimaldab maanduda ja startida sellistel laiakerelistel lennukitel nagu Boeing 747, kuid mitte Airbusi suurimal lennukil A380. Lennuväljal on viis ruleerimisrada ja 14 terminaliväravat.

Lennujaama ajaloost

26. märtsil 1929 võttis riik vastu sundvõõrandamise seaduse, et luua avalik lennujaam. Selle loomiseks võõrandati kümme hektarit maad Dvigatelilt ning 22 Vagneri järeltulijatelt, tasuks maksti neile üle kümne miljoni sendi. Eraldatud maa tasandamine ja kordaseadmine läks lisaks maksma viis miljonit senti, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna lennujaama hoonet hakati ehitama aastal 1932. 20. septembril 1936 avati osaliselt valminud lennurajad. Kokku läks lennujaama ehitamine maksma 25 miljonit senti. Algselt olid lennurajad umbes 40 meetrit laiad ja 300 m pikad ning moodustasid kolmnurga, mis võimaldas lennukitel õhku tõusta ja maanduda kuues suunas. Enne Teist maailmasõda lendasid Tallinna lennujaamast lennufirmad Aerotransport (nüüd osa SAS Groupist), Lufthansa, LOT ja Aero (praegune Finnair).

Rahvusvaheline lennujaamade ühendus Airports Council International (ACI) tunnustas Tallinna Lennujaama teenuse kvaliteedi auhinnaga Airport Service Quality Award 2018. Reisijate hinnangul on Eesti õhuvärav Euroopa parim kuni viie miljoni reisijaga lennujaamade kategoorias, edestades London City, Zagrebi ja Southampton International lennujaamasid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna Lennujaam on parim lennujaam Euroopas
Tallinna Lennujaam laenab veel 24 miljonit eurot
Lennujaam avab reisiterminali laienduse

Peamised teemad