15:22 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
64 0 0

Teisipäeval, 2. aprillil toimub traditsiooniline Tallinna tarbijaõiguste päev Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis, kus käsitletakse päevakajalisi ja praktilisi tarbijaid puudutavaid teemasid.

TALLINN, 2. aprill — Sputnik. Tarbijaõigus on muutunud väga keeruliseks õigusvaldkonnaks, kus põimuvad mitmed teiste õigusharude normistikud nii Eesti kui Euroopa Liidu õigusaktidest, teatas Tallinna Linnavalitsus.

Tänavusel tarbijaõiguste päeval käsitletakse neid hetkel aktuaalseid teemasid, mis tuginevad linna poole pöördunud inimeste küsimustest ja muredest ning on sisult laiemad kui lihtsalt kauba ost-müük.

Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroo jurist ja koolitaja Evi Hindpere annab oma ettekandes vastused, kuidas üürilepinguga seonduvaid probleeme juriidiliselt korrektselt ja ilma liigsete emotsioonideta lahendada.

Tarbijakaitse: reisifirmad peavad rohkem lepingueelset teavet jagama>>

Natali Promet Terviseametist tutvustab kosmeetikale ja tarbekeemiale esitatavaid nõudeid, Henri Lindeberg Maksu- ja Tolliametist kõneleb aga makselahendustest väikeettevõtjatele, ettevõtluskontost ja lihtsustatud palgamaksetest. Maksumaksjaid teavitatakse, kuidas mõjutas 2018. aastal kehtima hakanud maksuvaba tulu rakendamine eraisikute tulusid ja samuti saab teada, kuidas hoida e-maksuameti rakenduse kaudu oma sissetulekutel silma peal.

Tarbijakaitseamet: reisiettevõtjail tuleb anda rohkem lepingueelset teavet, illustreeriv foto
© Sputnik / Ангелина Мандрыка

Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor ja tunnustatud toiduspetsialist Raivo Vokk räägib põhjalikult toidust tänapäevases mõistes, sealhulgas tervislikust toitumisest.

Osavõtt tarbijaõiguste päevast on tasuta.

Tarbijakaitseamet ja Tehnilise Järelevalve Amet ühinevad>>

Tarbijaõiguste päevale on oodatud kõik huvilised, nii tarbijad kui kauplejad.

Tallinn on juba 11 aastat korraldanud tarbijaõiguste päeva, et jagada praktilisi ja päevakohaseid nõuandeid nii tarbijatele kui kauplejatele, vahendas Sputnik Eesti.

Mullu kiitis valitsus kiitis majandus- ja taristuministri ettepaneku ühendada Tarbijakaitseamet (TKA) Tehnilise Järelevalve Ametiga (TJA) eesmärgiga suurendada inimestele ja ettevõtetele pakutavate teenuste ja riikliku järelevalve võimekust.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson selgitas, et kuna ametid tegutsevad kattuvates valdkondades, on parimate kompetentside koondamine ühtsesse asutusse samm edasi efektiivse ja tõhusa riigivalitsemise suunal. Samuti on kahel ametil ühisosa teavitus-ja nõustamisteenusega seoses ja sageli on ka järelevalve objektid samad, teatas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste selgitas, et tarbijakaitse valdkond on muutumas EL ühistururul kauplemise turvalisuse ja usaldusväärsuse üheks oluliseks garandiks, mistõttu ootused ühendametile on samuti seatud väga kõrgele.

Tagid:
Tallinn, tarbijakaitsepäev, tarbija

Peamised teemad