14:49 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
61 0 0

Täna, 15. mai keskpäevast kuni õhtutndideni, tähistatakse koos linnarahva ja linna külalistega sisutiheda kavaga Tallinna päeva. Tänavune Tallinna päev on pühendatud eesti keele aastale.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Tallinna päev algas traditsiooniliselt piduliku all-linna üla-linnast lahutava Lühikese jala väravatorni värava avamisega
Toompealt all-linna Tallinna päeva tähistama tulnud peaminister Jüri Ratasele avas värava linnapea Mihhail Kõlvart. Pärast tervitust suunduti ühiselt kaaskonna saatel raekotta aukodanike kogu pidulikule istungile, teatas Raepress.

All- ja üla-linna suhted ei ole alati head olnud ning seetõttu on olnud aegu kui neid lahutavad väravad on lukus püsinud, ent vaen on mõjunud kehvasti mõlemale osapoolele, meenutas ajalugu väravalt luku eemaldanud väravavaht. Vanasti, kui linn mahtuski vanalinna müüride vahele, suleti väravad igal õhtul kell 22 ja avati hommikul kell 6.

Tallinna ja Helsingi linnapead: järgmiseks prioriteediks on ühine turismiturundus>>

Tallinna päeva aktusel Raekojas antakse aga üle tänavuse aasta pealinna vapi- ja teenetemärgid. Linnavolikogu otsusega pälvisid vapimärgi Tallinna Linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boriss Dubovik ja Tallinna Loomaaia vanem-metoodik Aleksei Turovski. Linnavolikogu otsustas tänavu teenetemärgiga autasustada kokku 29 inimest.

Tänavune Tallinna päev on pühendatud eesti keele aastale. Linnapea Mihhail Kõlvart innustab pealinlasi sel päeval Tallinna päeva üritustel osalema, et kirjutada koos suurim eesti keele etteütlus, nautida kontserte ja etteasteid või jalutada eesti keele tänaval.

Kümme põhjust, miks soomlased hülgasid Tallinna>>

Paber, pastakas ja väike üllatus on etteütluse kirjutajatele korraldajate poolt.

"Näitame koos lugupidamist eesti keele vastu, kirjutame eesti keelele pühendatud aastal üheskoos Eesti suurima etteütluse," kutsus linnapea 15. mail kell 13 Vabaduse väljakule tulema. "Etteütlusel osalemine on hea võimalus värskendada oma keeleoskust ja näidata oma emotsiooni, austust eesti keele vastu."

Etteütlusest osa võtma registreeris end üle 1700 inimese, teksti kannavad ette hiljuti järjekordse maailmameistri tiitli võitnud Kelly Sildaru ja muusik Reket. Sildaru kinnitab, et meil tasub olla uhke, et räägime ilusat, vana ja haruldast keelt, mida kõneleb maailmas nii vähe inimesi

Tallinna meened>>

Kell 12 avatakse Tallinna Päev Raekoja platsil. Algust tähistab kahuripauk. Päeva avavad linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna heerold, esinevad Kaitseliidu Tallinna Maleva orkester ja Raekoor.

Kell 12.30 avatakse Harju tänaval Eesti keele tänav ja keeleteemalised näitused "Kirivöö", "Sõida tasa üle silla" ja "Lugemise kunst, elamise headus".

Kell 18 algab Vabaduse väljakul Tallinna päeva kontsert, esinevad ansambel JÄÄÄÄR, Reket ja Öed. Kontserdil lauldakse üksnes eesti keeles. Kontsert toimub iga ilmaga ja on tasuta nagu kõik teisedki Tallinna päeva üritused.

Vabaduse väljakul linastuvad sel päeval filmid "Viimne reliikvia" (1969) kell 15 ja "Vallatud kurvid" (1959) kell 20.30.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
Mihhail Kõlvart, Jüri Ratas, Tallinna päev, Tallinn

Peamised teemad