02:11 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
80 aastat II maailmasõja algusest - poolakate veider aastapäev (9)
16531

Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei liider Vladimir Žirinovski rääkis, et Venemaa võib karistada Poolat tema positsiooni eest seoses Teise maailmasõjaga ja NSV Liidu rolliga selles.

TALLINN, 2. september — Sputnik. Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei liider Vladimir Žirinovski rääkis, et Venemaa võib karistada Poolat tema positsiooni eest seoses Teise maailmasõjaga ja NSV Liidu rolliga selles, vahendab RIA Novosti.

Poliitiku arvates tuleb kõigis õpikutes näidata Poolat Teise maailmasõja alguse peasüüdlasena. Ta märkis veel, et just nimelt Poola eesotsas Józef Piłsudskiga oli 1930. aastatel üks esimesi Adolf Hitleri liitlasi.

"Tuleb igaveseks ajaks igavesti näidata kõigis õpikutes, et Poola on Teise maailmasõja alguse peasüüdlane. Piłsudski hakkas esimeste seas Hitleri liitlaseks. Piłsudski–Hitleri pakt sõlmiti juba 1934. aastal.

Poola — nagu ka Prantsusmaa ja Suubritannia, kes läksid 1938. aastal Müncheni sobingule — vaikis, kui sakslased annekteerisid Tšehhoslovakkialt Sudeedimaa ja liidendasid Austria. Ilma selleta ei oleks 1941. aastal olnud juttugi Saksamaa sõjast NSV Liiduga.

Euroopa kasvataski Hitleri üles NSV Liidu vastu ja Poola oli nende hulgas, kes Hitlerile aplodeerisid. Mille eest nad võitlesid, selle eest nad ka otsa leidsid," kirjutas Žirinovski Telegramis.

Diplomaat kinnitab ka, et Poola kavatseb traagilisi sündmusi mälestada "ajaloolise tõe vaimus", millest Venemaa üldse huvitatud ei olevat.

Vastuseks teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, et ühtegi Suure Isamaasõja ning Teise maailmasõja aastapäevale pühendatud üritust üheski riigis ei saa ilma Venemaa osaluseta täisväärtuslikuks pidada.

Loe lisaks:

Teema:
80 aastat II maailmasõja algusest - poolakate veider aastapäev (9)

Samal teemal

80 aastat II maailmasõja algusest - poolakate veider aastapäev
Ajaloo ümberkirjutamine, Poola variant, kõik müügiks

Peamised teemad