08:39 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
Ida majandusfoorum 2019 (9)
44 0 0

Venemaa Föderatsiooni ja India vaheline tihe koostöö sõjalises ning sõjalis-tehnilises valdkonnas on kahepoolse eriliselt privilegeeritud strateegilise partnerluse üks alustalasid — kaks riiki otsustasid kiirendada uue pikaajalise koostööplaani koostamist antud valdkondades, selgub juhtide ühisavaldusest.

TALLINN, 5. september — Sputnik. ”Venemaa ja India tihe koostöö sõjalises ja sõjalis-tehnilises valdkonnas on eriti privilegeeritud kahepoolse strateegilise partnerluse alus,” öeldi Venemaa presidendi Vladimir Putini ja India peaministri Narendra Modi ühisavalduses kolmapäeval pärast kõnelusi.

”Pooled on rahul kahe riigi relvajõudude regulaarsete sõjaliste kontaktide ja ühisõppustega. Nad rõõmustasid aastateks 2011-2020 sõlmitud pikaajalise sõjalise-tehnilise koostööprogrammi eduka täitmise üle ning leppisid kokku, et kiirendavad uue pikaajalise koostööplaani ettevalmistamist,“ seisab RIA Novosti vahendatud dokumendis.

Hetkel moodustab India sõjaliste tellimuste portfell 14.5 miljardit dollarit - sisaldades laias valikus Venemaa relvatööstuse toodangut - alates laskemoonast ning varuosadest ja lõpetades kopterite, fregattide ning õhutõrjekompleksidega "Igla-S" ning S-400.  

India peaminister osaleb külalisena Ida Majandusfoorumil, mis algas 4. septembril Kaug-Ida föderaalses ülikoolis Vladivostokis. Foorumi peamine teabepartner on RIA “Rossija Segodnja.”

Nagu Sputnik Eesti hiljuti kirjutas, teatas ka India Kosmoseuuringute Organisatsiooni (ISRO) juht Kailasavadivoo Sivan, et India ja Venemaa arutavad võimalusi rajada teineteise territooriumile tugijaamad satelliitnavigatsiooni tõhustamaks toimimiseks. 

“Me tahame luua Venemaal maapealse tugijaama oma navigatsioonisüsteemile NavIC. Venemaa omakorda tahaks Indias rajada vastava tugijaama oma satelliitnavigatsioonisüsteemile GLONASS."

Lugege lisaks:

Teema:
Ida majandusfoorum 2019 (9)

Samal teemal

Venemaa täppisrelvad muutuvad ka India ookeanis ülitäpseiks
Tagid:
Vladimir Putin, Narendra Modi, Vladivostok, Venemaa, Ida Majandusfoorum

Peamised teemad