14:46 15. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1031
  • RUB70.8543
EL liikmesriikide lipud, illusreeriv foto

Vana Euroopa kiirustas: Balti riigid pole Euroopa Liidu jaoks veel küpsed

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Sündmused ja kuupäevad
lühendatud link
6902

Balti riikide viieteistkümne aastase kogumuse põhjal kuulumisest Euroopa Liitu ja NATO-sse võib Venemaa ajaloolase Vladimir Simindei sõnul järeldada, et Baltimaad pole ajaloost õppinud.

TALLINN, 14. september — Sputnik. Vladimir Simindei rääkis Sputnik Eestile antud intervjuus, et 2019. aastal tähistatakse 15 aasta möödumist Balti riikide liitumisest maailma kahe olulise Euro-Atlandi struktuuri - Euroopa Liidu ja NATO-ga.

Владимир Симиндей, 21 августа 2019 года
© Sputnik / Dmitry Dubinsky
Venemaa ajaloolase Vladimir Simindei

"See on pikk aeg, arvestades, et poliitiline aeg tiksub üsna kiiresti. Kui need riigid oleksid olnud sunnitud mõnes ajalootunnis osalema, oleksid nad seda teinud," ütles ajaloolane. Ta usub, et Baltimaade praegune olukord räägib vastupidisest. 

Simindei selgitas, et loetletud riikide kiirustades vastuvõtmisega Euroopa juhtivatesse liitudesse hakkasid nende liitude - NATO ja EL – endi sees moodustuma teatud teemade põhised blokid, mis ei võimalda välja töötada ühtset, läbipaistvat ja objektiivset poliitilist joont.

Kõik sellepärast, et selliste riikide blokkide olemasolu "ei võimalda avalikkuse ette tuua vastuolusid ega hinnanguid, sealhulgas ka ajaloopoliitika valdkonnas", on Vladimir Simindei veendunud.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Venemaa ajaloolane Vladimir Simindei osales Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud Molotovi-Ribbentropi pakti allkirjastamise 80. aastapäevale pühendatud Tallinn-Moskva videosillal.

Venekeelset intervjuud Vladimir Simindeiga saab kuulata siit:

Lugege lisaks:

Samal teemal

Balti riigid, hüvitis ja Venemaa: kes kellele võlgu on?
Balti riigid kui keskmise tegevusraadiusega sõjasulased
Balti riigid ei ole ELi ühtekuuluvuspoliitikaga rahul
Balti riigid kaotavad noori
Balti riigid kui nõrk lüli: NATO idatiib ajab USA hulluks
Tagid:
Molotov-Ribbentropi pakt, Sputnik Eesti pressikeskus, NATO, EL, Baltimaad

Peamised teemad