13:34 14. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1403
 • RUB77.4814
Agentuuri Sputnik kaubamärk.

Agentuuri Sputnik fotokorrespondendid võitsid auhindu konkursil Picture of the Year

© Sputnik /
Sündmused
lühendatud link
9623

MOSKVA, 29. veebruar — Sputnik. Kaks agentuuri Sputnik fotokorrespondenti said vanima rahvusvahelise fotokonkursi Picture of the Year International (POYi) žürii kõrge tunnustuse.

POYi võitjaks osutus Valeri Melnikov, kes võitis eriauhinna "Portreede seeria" (Portrait Series) ja "Multimeedia uudisloo" (Multimedia News Story) kategoorias ja teise koha vääriliseks osutus Aleksei Filippov kategoorias "Spordisündmused" (Sports Feature). Võitjate tööd pannakse üles maailma erinevates linnades toimuvatel fotonäitustel. Võitjate hulgas on ka sellised tuntud fotograafid nagu Scott Strazzante (USA), Francesco Zizola (Itaalia) jt.

 • Ljubov Agoltseva, 76, elab Staromihhailovka külas, mis asub 20 km kaugusel Donetskist. Tema maja purunes mürsutabamuses. Lähedasi pole enam. Elab üksinda.
  Ljubov Agoltseva, 76, elab Staromihhailovka külas, mis asub 20 km kaugusel Donetskist. Tema maja purunes mürsutabamuses. Lähedasi pole enam. Elab üksinda.
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Sergei Novik, 48, elab Vesjoloje külas, mis asub Donetski lennujaama lähedal. Elab koos ema Zoja Novik'uga. Maja ei ole kannatada saanud, kuigi asub tulevahetuse piirkonnas. Pideva ohu tõttu viibib enamuse ajast maja keldris varjul.
  Sergei Novik, 48, elab Vesjoloje külas, mis asub Donetski lennujaama lähedal. Elab koos ema Zoja Novik'uga. Maja ei ole kannatada saanud, kuigi asub tulevahetuse piirkonnas. Pideva ohu tõttu viibib enamuse ajast maja keldris varjul.
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Valeri Harlamov, 57, elab Vesjoloje külas, mis asub Donetski lennujaama lähedal. Enne sõda oli tal 100 tuvi. Konflikti puhkedes nendest jäid alles pooled. 7. oktoobril 2014 sattus maja tulevahetusse ja peaaegu kõik tuvid said hukka.
  Valeri Harlamov, 57, elab Vesjoloje külas, mis asub Donetski lennujaama lähedal. Enne sõda oli tal 100 tuvi. Konflikti puhkedes nendest jäid alles pooled. 7. oktoobril 2014 sattus maja tulevahetusse ja peaaegu kõik tuvid said hukka.
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Vladimir Košelenko, 65, elab Vesjoloje külas, mis asub Donetski lennujaama lähedal. On veetnud oma maja keldris juba üle 4 kuu.
  Vladimir Košelenko, 65, elab Vesjoloje külas, mis asub Donetski lennujaama lähedal. On veetnud oma maja keldris juba üle 4 kuu.
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Jekaterina Beljajeva, 65, elab Vesjoloje külas, mis asub Donetski lennujaama lähedal. On veetnud oma maja keldris umbes 6 kuud.
  Jekaterina Beljajeva, 65, elab Vesjoloje külas, mis asub Donetski lennujaama lähedal. On veetnud oma maja keldris umbes 6 kuud.
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Leonid Oleinik, 57, elab Staromihhailovka külas, mis asub 20 km kaugusel Donetskist. Maja ja kogu vara põles ära küla pommitamise ajal. Elab üksi, kui algab tulevahetus, peidab end purustatud maja keldrisse.
  Leonid Oleinik, 57, elab Staromihhailovka külas, mis asub 20 km kaugusel Donetskist. Maja ja kogu vara põles ära küla pommitamise ajal. Elab üksi, kui algab tulevahetus, peidab end purustatud maja keldrisse.
  © Sputnik / Валерий Мельников
 • Valentina Šepulja, 85, elab Želoboki külas, mis asub 80 kilomeetri kaugusel Luganskist. Maja, kus ta koos abikaasaga elas, purustati mürsutabamusega. Praegu elab ta võõras majas. Varsti tuleb majaomanik tagasi ja kus ta siis elama hakkab, ta ei tea.
  Valentina Šepulja, 85, elab Želoboki külas, mis asub 80 kilomeetri kaugusel Luganskist. Maja, kus ta koos abikaasaga elas, purustati mürsutabamusega. Praegu elab ta võõras majas. Varsti tuleb majaomanik tagasi ja kus ta siis elama hakkab, ta ei tea.
  © Sputnik / Валерий Мельников
1 / 7
© Sputnik / Валерий Мельников
Ljubov Agoltseva, 76, elab Staromihhailovka külas, mis asub 20 km kaugusel Donetskist. Tema maja purunes mürsutabamuses. Lähedasi pole enam. Elab üksinda.

Valeri Melnikov osales konkursil esmakordselt fotoseeriaga "Maa all" (Underground), mis oli pühendatud 2015. aasta septembris jätkunud konfliktile Ukrainas. Fotoseeria koosneb Donbassi elanike portreedest, kes varjavad end lahingutegevuse ajal purustatud majade keldrites.

Agentuuri Sputnik fotokorrespondent Valeri Melnikov: "Ma püüdsin väljuda tavapärase sündmuste kujutamise raamidest, tahtsin näidata selle konflikti teist poolt, millest uudistes ei räägita. Minu fotodel pole tegevust ja midagi nagu ei toimukski. Need on Donbassi tavaliste elanike näod, kes püüavad end tulevahetuse ajal majade keldris viibimisega päästa. Kuid iga näo juures on tuntav oma tragöödia ja tahtmine kõigele vaatamata edasi elada".

"Multimeedia uudisloo" (Multimedia News Story) nominatsioonis esitas Valeri Melnikov konkursile videoprojekti "Ukraina mustad päevad", mis on tehtud koostöös fotograaf Andrei Ljubimoviga. Projekt on loodud Valeri Melnikovi samanimelise fotoseeria põhjal, mis on juba saanud prestiižikaid auhindu, nagu World Report Award 2015, Visual Storytelling Awards 2015, Sony WPA 2015, Days Japan International Photo Journalism Award 2015 ja paljud teised.

Itaallanna Martina Batini Moskvas toimunud floretivehklemise meeskondlike maailmameistrivõistluste finaalkohtumisel.
© Sputnik / Алексей Филиппов
Itaallanna Martina Batini Moskvas toimunud floretivehklemise meeskondlike maailmameistrivõistluste finaalkohtumisel.

Aleksei Filippovi fotol "Vehklemine" on itaallanna Martina Batini Moskvas toimunud floretivehklemise meeskondlike maailmameistrivõistluste finaalkohtumisel.

Sputniku fotokorrespondent Aleksei Filippov: "Ma olen väga rõõmus, et žürii selle töö ära märkis. Konkursil osalemine pole mitte niivõrd võistlus, kui ülevaade, mis suunas professioon edasi liigub ja meeldiv on tõdeda, et oled sattunud õigesse voolusängi."

Fotokonkurss Pictures of the Year International on üks maailma vanemaid fotokonkursse, mis asutati 1944. aastal. Konkursi eripäraks on selle mitmeplaanilisus: osaleda võivad nii fotograafid, toimetajad, kui ka terved loomingumajad.

Sputnik Images on rahvusvahelise informatsiooniagentuuri ja raadio Sputnik fotopank, mille multimeedia informatsioonikeskused on esindatud kümnetes riikides. Sputnik sisaldab infoportaale, analoogset ja digitaalset raadioringhäälingut, mobiilirakendusi ja lehekülgi sotsiaalvõrgustikes. Agentuuri Sputnik uudisvood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Agentuuri Sputnik kodulehed töötavad rohkem kui 30 keeles, kaasa arvatud inglise, araabia, hispaania, itaalia, hiina, poola, portugali, serbia, türgi, prantsuse ja hindi keeles. Sputnik kodulehed pakuvad lugejatele mitmekülgset sisu: infograafikat, videoid, fotoreportaaže, on-line ülekandeid, internetihääletusi. Lisaks operatiivsetele uudistele avaldab Sputnik analüütilisi materjale ja eksklusiivintervjuusid.

Peamised teemad