03:45 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Illustratiivne foto

Putin: Venemaa on valmis OPEC-i naftatootmise piiranguga ühinema

© AP Photo / Hasan Jamali
Sündmused
lühendatud link
16 0 0

Venemaa president Vladimir Putin ütles Maailma Energiakongressil, et naftakartelli OPEC mittekuuluv Venemaa on valmis ühinema naftatoodangu piiramise abinõudega, kuna see on ainus tee kaua aega madala naftahinna käes vaevelnud naftaturu tasakaalustamiseks.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. "Praeguses olukorras on naftatoodangu külmutamine või vähendamine energiasektori stabiilsuse tagamise ja naftaturu tasakaalustamise ainuke võimalus. Venemaa on valmis toodangu piiramise meetmetega ühinema ja soovitab teistel naftat eksportivatel riikidel toimima samamoodi," rõhutas ta.

Ta avaldas lootust, et novembris õnnestub OPEC-i kohtumisel saavutada konkreetne kokkulepe ning et see idee annab turgudele ja investoritele positiivse signaali, vahendas BNS.

Vene president Vladimir Putin sõitis esmaspäeval Türki edendama ambitsioonikaid ühiseid energiaprojekte. Esmaspäevane kohtumine Istanbulis Maailma Energiakongressil on kolmas pärast juunikuist otsust asuda normaliseerima suhteid, mis sattusid tõsisesse kriisi seoses Vene sõjalennuki allatulistamisega Türgi poolt 2015. aasta novembris.

Tagid:
nafta, Vladimir Putin, Türgi, Venemaa

Peamised teemad