14:14 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Putin: Venemaa on valmis OPEC-i naftatootmise piiranguga ühinema

© AP Photo / Hasan Jamali
Sündmused
lühendatud link
14 0 0

Venemaa president Vladimir Putin ütles Maailma Energiakongressil, et naftakartelli OPEC mittekuuluv Venemaa on valmis ühinema naftatoodangu piiramise abinõudega, kuna see on ainus tee kaua aega madala naftahinna käes vaevelnud naftaturu tasakaalustamiseks.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. "Praeguses olukorras on naftatoodangu külmutamine või vähendamine energiasektori stabiilsuse tagamise ja naftaturu tasakaalustamise ainuke võimalus. Venemaa on valmis toodangu piiramise meetmetega ühinema ja soovitab teistel naftat eksportivatel riikidel toimima samamoodi," rõhutas ta.

Ta avaldas lootust, et novembris õnnestub OPEC-i kohtumisel saavutada konkreetne kokkulepe ning et see idee annab turgudele ja investoritele positiivse signaali, vahendas BNS.

Vene president Vladimir Putin sõitis esmaspäeval Türki edendama ambitsioonikaid ühiseid energiaprojekte. Esmaspäevane kohtumine Istanbulis Maailma Energiakongressil on kolmas pärast juunikuist otsust asuda normaliseerima suhteid, mis sattusid tõsisesse kriisi seoses Vene sõjalennuki allatulistamisega Türgi poolt 2015. aasta novembris.

Tagid:
nafta, Vladimir Putin, Türgi, Venemaa

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  24
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11