16:35 22. Oktoober 2017
Tallinn+ 5°C
Kuula otse
Maitsva kõrvitsasuppi pakutakse elevandimaja ees

Kõrvitsapidu Tallinna Loomaaias

© Sputnik / Вадим Анцупов
Sündmused
lühendatud link
2220

Laupäeval, 29. oktoobril, toimub Tallinna Loomaaias suur kõrvitsapidu, kus serveeritakse loomadele kõrvitsaid tavapärasest erinevalt, mis omakorda rikastab ka nende igapäevaelu.

TALLINN, 29. oktoober — Sputnik. Sügise jooksul on loomaaeda toodud palju kõrvitsaid, nii suuri kui väikseid, nii piklikke kui ümmargusi. Kõrvits maitseb paljudele loomadele hiirest elevandini. Nüüd on aeg lõpetada kõrvitsahooaeg ühe korraliku kõrvitsapeoga, teatas Tallinna Loomaaed. Laupäeval serveeritakse loomadele kõrvitsaid tavapärasest erinevalt, mis omakorda rikastab ka nende igapäevaelu.

Loomaaed kutsub kõiki toredale sügisesele jalutuskäigule, kus saab näha, mida loomaaialoomad kõrvitsatega ette võtavad. Aedikute juures on ka loomaaiatöötajad, kes aitavad loomade käitumist lahti mõtestada. Kell 14 pakutakse elevandimaja ees tasuta maitsvat kõrvitsasuppi.

Kõik sel päeval loomaaia loomadele antavad kõrvitsad on loomaaeda saadetud üle Eesti heade inimeste poolt. Kõrvitsaid on ühe-, kahe- ja ka sajakaupa saabunud üle kogu Eesti, Saaremaast Ida-Virumaani, Võrumaast Harjumaani. Sügise jooksul on DPD Eesti AS kullerid loomaaeda toonud pea 13 000 kilo kõrvitsaid.

Ohustatud liikide kaitsel ja püsimajäämisel on loomaaedadel väga tähtis roll. Külastades Tallinna Loomaaeda aitad kaasa kogu maailma loodusliku mitmekesisuse säilimisele.

KÕRVITSAPEO KAVA:
10:00 Jaapani makaagid
10:30 Šimpansid
11:00 Laste loomaaed
11:30 Euroopa ja ameerika piisonid
11:45 Kängurud ja jakid
12:00 Hüäänid
12:15 Lõvid
12:30 Väikese troopikamaja elanikud
13:00 Karumaja elanikud
13:45 Muskusveised
14:00 Elevandimaja elanikud

Peamised teemad