14:16 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Riigikogu esimees Eiki Nestor, Eesti lipu päev 2017

Nestor: lipp on olnud toeks rasketel hetkedel

© Foto: Riigikogu pressiteenistus
Sündmused
lühendatud link
1601

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles täna hommikul Toompeal toimunud riigilipu piduliku heiskamise tseremoonial, et tänaseks on sinimustvalge lipp hoidnud meid üle sajandi ning saatnud nii rõõmudes kui ka rasketel hetkedel

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Riigikogu esimees sõnas, et Eesti Üliõpilaste Seltsi südames sündinud sinimustvalge lipp on meile armas ja hoiame seda kui oma sümbolit.

„Kui hoiame oma sümbolit, siis hoiab sinimustvalge lipp ka meid," märkis Nestor.

Nestor sõnas, et täna lehvib sinimustvalge ühiselt koos liitlastega, vahendas Riigikogu pressiteenistus. Ta tõi välja, et lipp on saatnud meid rõõmudes, aga kindlasti olnud toeks ka rasketel hetkedel.

Riigikogu esimees ütles, et täna toetab sinimustvalge Ühendkuningriiki, mälestades neid süütuid inimesi, kes öösel oma elu kaotasid. „Sinimustvalge hoiab meid ühtsena," märkis Nestor.

Eesti Vabariigi hümni saatel heiskasid lipu Stockholmi Eesti Kooli, Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Tallinna Ühisgümnaasiumi esindajad. Neile koolidele kinkisid Riigikogu ja Eesti Lipu Selts kandelipud. Lippe annetatakse tublimatele koolidele, kes on aktiivselt osalenud Eesti Lipu Seltsi poolt korraldatud oluliste tähtpäevadega seotud üritustel ning tegelenud Eesti ajaloo ja riikliku sümboolika tutvustamisega.

Riigilipu piduliku heiskamise tseremoonial kõneles veel Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei ning õnnistussõnad ütles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma. Tseremooniast võtsid osa ka Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja president Arnold Rüütel.

Kuberneri aeda olid üles rivistatud Kaitseliidu, naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide ja akadeemiliste organisatsioonide auvalve, samuti seltside, ühingute ja koolide liputoimkonnad.

Mängis Kaitseväe orkester ja laulsid Eesti Naislaulu Seltsi koorid. Kooride esituses kõlasid Juhan Aaviku "Hoia, Jumal, Eestit" Aleksander Leopold Raudkeppi sõnadele ja Enn Võrgu "Eesti Lipp" Martin Lipu sõnadele.

Kell 11-15 on kõikidele külastamiseks avatud Pika Hermanni torn.

Tänavu möödub 133 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest. Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel, 4. juunil õnnistati ja pühitseti see Otepää kiriklas.

Tagid:
lipp, Pikk Hermann, Riigikogu, Arnold Rüütel, Kersti Kaljulaid, Eiki Nestor, Eesti

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  24
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11