07:25 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Sündmused
lühendatud link
5210

21. detsembril möödub 10 aastat Schengeni leppe allkirjastamisest, mis tagas vaba liikumise Valga ja Valka kodanike vahel. Selle leppe alusel kaotati kontroll Eesti ja Läti piiril ning liikumine Valgast Valkasse muutus sama lihtsaks nagu tavaline tänavaületus

TALLINN, 10. detsember — Sputnik. Aastapäeva puhul meenutatakse ajalooliste fotodega Eesti-Läti piiri Valga ja Valka vahel. 14.-21. detsembrini saab Raja tänaval uudistada välinäitus "Piiriga ja piiritu Valga-Valka".

Lisaks on kõigil huvilistel põhjust minna kinno, et vaadata temaatilisi filme. Valga kinos "Säde" kultuuri- ja huvialakeskuses linastuvad 15., 17. ja 18. detsembril dokumentaalfilmid "14 käänet", "Euroeufooria" ja "Seneca päev" ning mängufilm "Eestlanna Pariisis". Filmide seansid on kõigile tasuta, teatab Valga linnavalitsus!

Schengeni aastapäeval, 21. detsembril viiakse koolides läbi Euroopa Liidu teemaline viktoriin ning Raja ja Rigas tänavate ristumiskohas toimub pidulik aastapäeva tähistamine.

President andis Valgas üle auhinnad Eesti kaunimatele kodudele>>

Sellel päeval on kaksiklinna aukülalisteks Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Läti Vabariigi president Raimonds Vējonis ning Eesti ja Läti suursaatkonna ning Euroopa Komisjonide esindajad.

Valgas avatakse majutus- ja nõustamiskeskus endiste vangide ühiskonda tagasitoomiseks, illustratiivne foto
© Фото : из личного архива автора

Valga võitis Eesti linnade suvemängud>>

Kontsert-programmi on lavastanud teatri Must Kast lavastaja Lennart Peep. Esinevad Piirilinna Bigbänd, dirigent José Antonio Page Ramirez, segakoor Rõõm, dirigent Sirje Päss, Valka Gümnaasiumi noortekoor, dirigent Inese Niklaviča, Valga ja Valka noored, Valga väikesed ja suured rahvatantsijad, tantsukooli JJ-Street tantsijad ja Valga muusikakooli solistid ning folklooriansambel Naburgi. Päevajuht on Juris Freimanis.

Tollikontrollis viibivad NATO väed ei saa sõdida>>

Suurel ekraanil klipid piirilugudest ja dokumentaalfilm "Koht, kust algab riik — Valka jagunemine". Üllatuseks väike ilutulestik. Kõigile osalejatele jagatakse šokolaadiga piiriületuspass ja külma peletamiseks soe supp ning tee.

Valga linna ning selle ümbrust saab uudistada kahel rattal>>

Tagid:
Schengen, president, Kersti Kaljulaid, Valga, Eesti

Peamised teemad