16:27 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Sündmused
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
7010

Peaminister Jüri Ratas kohtus eile Eesti Kontserdi esindajatega, et arutada Georg Otsa 100. sünniaastapäeva tähistamist Venemaal, Soomes ja veel mitmes naaberriigis

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. "Idee tuua Eesti sõnum kohale läbi Georg Otsa loo jutustamise on võimas ja väärt toetamist," sõnas peaminister ning lisas, et juubeli kattumine Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise perioodiga lisab ettevõtmisele nii sümboolsust kui kaalu, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Pärt on maailmas enim esitatud klassikalise muusika elusolev helilooja >>

SA Eesti Kontsert on välja töötamas suurejoonilist rahvusvahelist projekti tähistamaks Eesti kuulsaima ooperilaulja Georg Otsa 100. sünniaastapäeva.

"Georg Otsa kunst ja tema elutöö on unikaalsed ning seda on läbi aegade armastanud miljonid inimesed. See on üks väärtuslikemaid osi Eesti muusikakultuurist, mida me peaksime jagama kogu maailmaga," ütles Eesti Kontserdi juhatuse liige Jüri Leiten.

Eesti Kontsert on sõlminud Moskva teatriga Helikon-Opera kokkuleppe uue kontsertetenduse loomiseks nimega "Mister Georg Ots".

Elmo Nüganen koos tütrega
© Sputnik / Алексей Даничев

Lavastuse esietendus on planeeritud toimuma 2019. aasta juulis Saaremaa Ooperipäevadel. Lisaks plaanitakse etendust esitada ka Georg Otsa sünniaastapäeval, 21. märtsil 2020. aastal, Nordea Kontserdimajas.

Rakverre rajatakse Pärdi nimeline kontserdimaja >>

"Helikoni kunstiline juht Dmitri Bertman soovis teha seda lugu nii, et publik tunneks, nagu Georg Ots viibiks siinsamas saalis" rõhutas Leiten.

Lisaks sellele on Eesti Kontserdil ja Helikon-Operal kavas kolm suurt ringreisi, mis hõlmaksid Venemaad, Baltimaid, Valgevenet, Ukrainat ning Soomet. Ringreisidega soovivad korraldajad tõmmata naabermaade publiku tähelepanu Eesti Vabariigile ja selle kultuurile laiemalt. Ringreiside raames on kavandatud ka rändnäitus Georg Otsa elust ja filmi "Georg" linastused.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
sünnipäev, juubel, muusika, kultuur, 100 aasta juubel, Georg Ots, Jüri Ratas, Soome, Eesti, Venemaa

Peamised teemad