10:21 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Sündmused
lühendatud link
4610

Esmaspäeval, 23. aprillil kell 19 antakse Tallinna raekojast pidulikult Jüriöö tuli ratsanikele, kes viivad selle Lasnamäe Jüriöö parki, kus on üles rivistatud Vahipataljoni auvahtkond, mängib orkester, peetakse pidupäeva kõnesid ning süüdatakse jürituli.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Jüriöö ülestõusu 675. aastapäeva tähistamist alustatakse Tallinna Raekojast, kus abilinnapead Aivar Riisalu ja Züleyxa Izmailova saadavad tule ratsanike saatel Jüriöö parki, edastas Pealinn.

Jüriöö ülestõus algus Saaremaal >>

Jüriöö pargis on ülesrivistatud Vahipataljoni auvahtkond ning Kaitseväe orkestri saatel võtab tule vastu president Arnold Rüütel, pargi rajaja Jüri Uppin ning Lasnamäe Linnaosa vanem Maria Jufereva.

"Ajalugu võib olla traagiline. Iga rahva ajaloos on mõni sündmus, mõni katse, mis lõpeb ebaõnnestumisega. Kurjus ei saa alati karistatud, õiglus alati ei võida," märkis Maria Jufereva. 

"Ülestõusud surutakse maha, orjus keeratakse kangemaks, vastuhakkajad kaotavad sellegi, mis neil enne oli. Just nii juhtus ka nendega, kes Jüriööl üles tõusid. Aga täna võime küsida, kes mäletaks ja meenutaks tollase ülestõusu mahasurujaid? Neid ei mälestata," lisas Jufereva.

Pirita jüriöö jooks toimub Teletorni õuealal
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Tseremoonia lõpul ootab Susi hotelli õuel soe sõdurisupp.

Jüripäeval, 23. aprillil tähistatakse Eestis veteranipäeva – missioonisõdurite ja teenistuses vigastada saanud Eesti sõjameeste päeva – kuuendat korda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Vabaduse väljakul korraldatav üritus kestab kella 17.00-st kuni kella 22.30-ni. Kontserdiga kaasneb militaarmess, millel osalevad Eesti Kaitsetööstuse Liidu ettevõtted, mittetulundusühingud ja Kaitseliit, Kaitseressursside Amet, Kaitseliit ning Kaitseväe struktuuriüksused.

Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama 23. aprillil riigilipud, et näidata oma toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Veteranirockil esinevad Eesti superstaarid >>

Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Kesk-Aafrika Vabariigis, Adeni lahel ning Vahemerel. Veterane on Eestis ligi 3000, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
ülestõus, tuli, Jüriöö, Jüriöö park, Raekoda, Aivar Riisalu, Eesti, Tallinn

Peamised teemad