13:19 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Sündmused
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
11431

Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

Dmitri Lekuhh agentuurile RIA Novosti

Neljapäeva õhtul ründasid umbes kakskümmend CSKA (neil on seal ka selline klubi) poolehoidjat Kiievi restorani, kus lõunatasid Meistrite Liiga finaali vaatama saabunud Briti fännid. Rõhutame, et fännid, mitte fanaatikud: enamik neist olid pealtnägijate kinnituste kohaselt 40-45-aastased kõhukad Briti onklid, keda peale õlle ja tõelise jalgpalli muu meelelahutus noore demokraatia pealinnas eriti ei huvita.

Nagu sellistel puhkudel ikka, kannatas lisaks inimestele ka söögiasutus. Põhimõtteliselt seda oligi oodata. Korraldada aasta kõige tähtsam Euroopa klubijalgpalli üritus Euroopa linnas Kiievis, tema puhaste tänavate, poliitilise stabiilsuse, suurepärase haldus- ja politseitöö, samuti madala kuritegevusega linnas ja arvata, et midagi erakordset ei juhtu, oleks imelik.

"Suur jalgpallipidu on pidulikult jõudmas oma aktiivsesse faasi," andis suhtlusvõrgustikes varsti teada kohalik huligaanide rühmitus Trouble Company (CSKA, Kiiev), "esimese koslepi saavad britid "Olimpiiski" kandis."

Ja siis läks huvitavaks.

Esimesena teatas sedalaadi teemadele spetsialiseerunud Daily Mirror sotsiaalvõrgustikes, et Liverpooli fänne ründasid, te võite nüüd imestada, "Venemaa jalgpallihuligaanid". Väljaande veebilehel avaldatud materjalis muutusid end üldsegi mitte varjavad Ukraina CSKA fännid hiljem siiski täpsustatult "maskides huligaanideks", kuid Kiievis britte rünnanud "Vene fännide" teema oli selleks ajaks juba jõudnud ka teistesse väljaannetesse, nii Briti saarel kui ka mandril.

Nii et õnnitleme teid, kallid Vene jalgpallisõbrad: need oleme jälle meie.

Isegi üks Hispaania juhtivaid ja autoriteetsemaid võrguväljaandeid Marca suutis avaldada video vahejuhtumist Kiievis, mis pealkirjastati üsna nutikalt: "Grupp Vene jalgpalliultrasid ründab Kiievis "Liverpooli". Hispaania lugejad olid üllatunud ja Venemaa meedia tsiteeris rahuloluga üht kommentaatorit: "Isegi kui finaalmäng oleks toimunud Uus-Meremaal, oleksid ikka süüdi venelased. Mida üldse, kurat võtaks, teevad venelased Ukraina riigi pealinnas, mis on sõjas Venemaaga? Ja muide, miks Meistrite Liiga finaal toimub üldse sõdivas riigis?"

Muide, Mirror otsustas lõpuks igasuguse häbitunde kaotada ja avaldas ööl vastu laupäeva rabava teksti pealkirjaga "Kas Liverpooli poolehoidjate ründamise taga on venelased?" Seda on võimalik lugeda. Seal on ka argumendid: foto fännist, kelle t-särgil on kiri "Kõik on meie vastu, meie oleme kõigi vastu CSKA Kiiev" ja video, kus politsei räägib fännidega "pigem vene, kui ukraina keeles". Kas Kiievis räägitakse vene keelt, kes küll oleks võinud arvata.

Ja kõike seda vaatamata sellele, et ründajad andsid endast üsna varsti teada ja panid oma võrgulehel instagrammis üles ka rünnaku video. Põhjendus on väga banaalne. Fänniderühmast Trouble Company on maailmas, kus ollakse tõsiselt huvitatud "jalgpallifännide" kahtlasevõitu subkultuurist endise Nõukogude Liidu aladel, üsna vähe teada.

Герб на ограде здания российского посольства в Лондоне
© Sputnik / Алексей Филиппов

Tegelikult on see noorte grupeering hoopis mõjukama, kuid siiski mitte nii mõjuka Army Legion allüksus (fännislängis "duubelkoosseis"). Nad alles töötavad oma mainet üles. Aga et poisid ei pea seejuures miskiks oma riigi võimude mainet isegi enne Meistrite Liiga finaalmatši, annab tunnistust "ukraina jalgpallihuligaanide" kvaliteedist (seda ei pea, tuleks õigluse huvides öelda, miskiks ka nende vene, poola, serbia ega isegi horvaatia "kolleegid").

Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale. Kes, muuseas, läksid pärast oma "aktsiooni" rahulikult oma kodudesse laiali ja ainult paar kutti, kes veel ka noore demokraatia politseile sisse sõitsid, olid sunnitud korraks külastama kohalikku soolaputkat..

Lääne meedia käitumisest saab aga järeldada, et kurikuulus "tõejärgne" libauudiste ajastu, mille pealetungis nad muide samuti süüdistavad Venemaad, vohab neil juba ammu. Ja ignoreerib edukalt igasugust reaalsust.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
jalgpall, Meistrite Liiga, fänn, Suurbritannia, Kiiev, Venemaa

Peamised teemad