18:34 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Sündmused
lühendatud link
5410

Öösel sai alguse üleilmne koristuspäev Fidži saarel ja laupäeva hommikul Eestis, kus on maailmakoristuse kaardil ametlikult registreeritud ligi 250 koristuskohta.

TALLINN, 15. september — Sputnik. Globaalse aktsiooni algataja Rainer Nõlvak ütles Maailmakoristuspäeva avaüritusel, et tänu kümne aasta tagusele algatusele ning tänasele globaalsele aktsioonile saab Eestist alguse loodus- ja keskkonnahoiu uus normaalsus, teatas Pealinn.

"Koristuspäev on ka Eestis endiselt ääretult vajalik," rõhutas Raimo Matvere, Maailmakoristuspäeva juht Eestis. "Nii normaalse mõtteviisi arendamiseks kui probleemi teadvustamiseks laiemalt. Kahjuks võib täna jätkuvalt räpaseid kohti ning isetekkelisi prügimägesid leida igast piirkonnast."

Teeme ära! talgupäevast võttis osa üle 50 000 inimese, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Mis saab tekkinud olmejäätmetest edasi?>>

Teeme Ära! juhatuse esimees Eva Truuverki sõnul on liikumise peamine eesmärk avada inimeste silmi globaalse jäätmekriisi tõsiduse osas.

 

"Ainult kõigi riikide kollektiivne teadlikkus ja tugev avalik surve meie poliitikakujundajatele ja ettevõtetele aitab muuta planeeti puhtamaks. Maailmakoristuspäev toob kokku uue põlvkonna mõtlemise, kogukondade juhid, kes on valmis tegema koostööd püsivate lahenduste leidmiseks," märkis Truuverk.

Всемирный день чистоты в Абиджане
© REUTERS / LUC GNAGO
Maailmakoristusepäev. Abidjan - Elevandiluuranniku suurim linn ja endine pealinn.

Erilist rõhku paluvad korraldajad pöörata tööturvalisusele, et mitte ohtu seada ennast ega teisi.

Teeme Ära Maailmakoristus>>

"Kasutage kindaid ja koristuseks sobivaid riideid ning jalanõusid. Olge liikluses tähelepanelikud ja autojuhtidele märgatavad. Kui leiate eseme, mis paistab ohtlik, näiteks mõni vana lõhkekeha, äge seda kangutama hakake. Märgistage leid, teavitage sellest numbril 112 ja täitke saadud juhiseid," pani Matvere maailma koristajatele südamele.

 

 

© Sputnik / Глеб Нечволодов
Maailma koristuspäev Tallinna Lasnamäel.

Maailmakoristuspäev on maailma ajaloo suurim kodanikualgatus, mis sai alguse Eestist ja mida juhitakse samuti Eestist.

Eesti eestvedamisel hakkavad ühel ja samal päeval maakera puhtamaks koristama korraga 150 riiki. Maailmakoristuspäev on Eesti suurim juubelikingitus maailmale.

Päästeamet pakub välja kaheksa ideed maailmakoristuspäevaks>>

Öösel sai alguse üleilmne koristuspäev Fidži saarel j

Всемирный день чистоты в Камбодже
© Фото : World Cleanup Day
Maailmakoristusepäev Kambodžas.

a laupäeva hommikul Eestis, kus on maailmakoristuse kaardil ametlikult registreeritud ligi 250 koristuskohta.

Ühtlasi palub Maailmakoristuse korraldustiim kõigil, kes pole enda koristust veel kirja pannud, sellest siiski teada anda — seda telefonil 57845499 või e-meilitsi talgud@maailmakoristus.ee. Ka võib enda sotsiaalmeediapostitustele lisada teemaviite #maailmakoristuspäev.

Tagid:
prügi, Maailmakoristuspäev, Teeme ära, Eesti

Peamised teemad