22:12 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Sündmused
lühendatud link
NATO idarindel (273)
6720

Paavst Franciscuse visiidi võimalikust positiivsest mõjust Balti riikide ja Venemaa vahelistele suhetele rääkis politoloog Juri Svetov.

TALLINN, 24. september — Sputnik. Eksperdi sõnul näitab kirikupea reis ja tema avaldus Ida- ja Lääne-Euroopa vahelise dialoogi olulisuse kohta soovi leevendada viimaste aastate jooksul kogunenud pingeid, teatas Svetov teabeagentuurile Sputnik.  

Sellega seoses meenutas Svetov Franciscuse eelkäija Johannes Paulus II sõnu: "Vene keel on Ida-Euroopa ladina keel".

"Seepärast arvan, et ka praegune Franciscus, kes võtab alati sõna rahu eest maailmas, püüab siingi oma võimete piires teha nii, et Balti riigid ja Venemaa ei vaataks üksteise poole vaenulikult, vaid leiaksid ühiseid seisukohti," ütles analüütik.

"Kirikul võib siin olla oma roll, pidades silmas dialoogi, mis algas Franciscuse ja patriarh Kirilli vahel," lõpetas ekspert.

Paavst Franciscus hoiatas antisemitismi tõusu eest >>

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, külastas kirikupea oma Baltimaade visiidi käigus Leedut ja on esmaspäeval Lätis. Eestisse saabub kirikupea teisipäeval, 25. septembril.

Paavsti missa algab pealinna Vabaduse väljakul kohaliku aja järgi kell 16.30. Enne seda on paavstil plaanitud kohtumised Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi, valitsuse liikmete, diplomaatide ja kogukondade esindajatega.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Paavsti Tallinna-visiidiga kaasnevad liikluspiirangud
Rooma paavst avaldab Baltimaades austust vabadusvõitlejate mälestusele
Paavst Franciscus tunnistas seitset Hiina pühitsetud piiskoppi
Tagid:
dominiiklaste klooster, Tallinna Peeter-Pauli katedraal, jesuiit, katoliiklased, kirikupea, missa, kirik, visiit, Paavsti visiit, Rooma katoliku kirik, Juri Svetov, Kirill, Franciscus, Kersti Kaljulaid, Jüri Ratas, Baltimaad, Baltikum, Leedu, Läti, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad