13:21 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Sündmused
lühendatud link
5420

Virginia Sõjaväeinstituudis kõnega esinenud USA kaitseminister James Mattis nimetas peamiseks välisohuks Venemaa tuumarelvi.

TALLINN, 26. september – Sputnik. "Ma usun, et kui räägime välistest väljakutsetest, siis esimene asi, millele peaks tähelepanu pöörama – on tuumarünnaku oht Venemaalt, vähemal määral Hiinast ja võib olla ka Põhja-Koreast," vahendab RIA Novosti Mattist tsiteerivat USA kaitseministeeriumi portaali

Ministri sõnul on kõige pakilisemaks probleemiks Põhja-Korea, kõige raskemaks sõjaliseks väljakutseks Venemaa, kõige pikaajalisemaks "poliitiliseks ohuks" aga Hiina.

Mõni aeg tagasi avaldas Pentagon USA uue tuumadoktriini, milles Venemaa tuumajõudude arengule suurt tähelepanu pööratakse. Dokumendis teatatakse, et Washington jätkab investeerimist väikese võimsusega tuumarelvade väljatöötamisse ja "tuumatriaadi" elementide uuendamist (mandritevaheliste ballistiliste rakettide, strateegiliste allveelaevade ja pommitajate).

Uus triaad: millega relvastatakse Venemaa tuumajõud lähiaastatel >>

Pentagon rõhutas, et ei kavatse langetada tuumarelvade kasutamise künnist ja armee peamiseks eesmärgiks jääb "strateegiliste" tuuma- ja tavarünnakute tagasilöömine.

Moskva väljendas uuendatud doktriini sätete üle muret. Välisminister Sergei Lavrov märkis, et dokument näeb ette tuumarelvade rolli suurendamist.

Poola on nõus koduse tuuma-Harmagedoni eest pealegi maksma >>

Venemaa jätkab samuti strateegiliste täppisrelvade väljatöötamist. Samal ajal rõhutas Vladimir Putin oma esinemisel Föderaalnõukogus, et Moskva ei ähvarda kedagi ega kavatse kedagi rünnata.

Nagu Sputnik Eesti varem kirjutas, pühendas Venemaa president oma 1. märtsil toimunud iga-aastases pöördumises Föderaalse assamblee poole president piisavalt aega kodumaise relvatööstuse värsketele saavutustele, mida oli oodatust olulselt enam.

Samal teemal

ÜRO ettepanek tuumarelvastusest loobuda on utoopia
"Kohtupäev" - millega lõpeb NATO ja Venemaa vaheline konflikt
Lavrov selgitas, miks Venemaa ei loobu tuumarelvast
Ämari jaoks valmistati personaalne tuumalõhkepea
Poola on nõus koduse tuuma-Harmagedoni eest pealegi maksma
Tagid:
tasakaal, konfrontatsioon, täppisrelv, väikesejõuline, tuumarelvastus, tuumarelv, strateegiline pommitaja, aatomiallveelaev, mandritevahelised tuumaraketid, välisoht, tuumatriaad, Virginia Sõjaväeinstituut, Pentagon, USA kaitseministeerium, Vladimir Putin, Sergei Lavrov, James Mattis, Põhja-Korea, Hiina, Venemaa, USA

Peamised teemad