16:23 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Sündmused
lühendatud link
9210

Sputnik Eesti pressikeskuse ümarlauas kõnelevad asjatundhad Eesti maksusüsteemi nüanssidest, mida tasub ebameldivuste vältimiseks silmas pidada.

TALLINN, 28. veebruar — Sputnik. Juba aasta on möödas sellest hetkest, kui füüsiliste isikute tulumaksuga maksustamise kord muutus.

Veebruaris oma 2018. aasta tulusid deklareerides seisid paljud eestimaalased silmitsi ootamatute üllatustega – mõni meelepärastega, kuid mõni avastas üsna kopsaka võlgnevuse riigile.

MTA alustab tulumaksu tagastamist>>

Seoses sellega otsustas Sputnik Eesti korraldada ümarlaua teemal "Füüsiliste isikute tulumaksustamise kord".

Üritusest võtavad osa majandusteaduste doktor Vladimir Vaingort ning raamatupidamis- ja maksuarvestuse spetsialist, diplomeeritud ja atesteeritud raamatupidajate assotsiatsiooni (ASSA) liige Nadežda Solonina.

Sputnik Eesti pressikeskuses räägivad asjatundjad sellest, mida tasub isikliku tuludeklaratsiooni esitamisel teada, et ootamatusi vältida, millistel juhtudel on deklaratsiooni esitamine kohustuslik ning millistel mitte, kas on võimalik kasutamata jäävat maksusoodustust abikaasale üle anda ja nii edasi.

Lauri: valitsus ajab ohtlikku eelarvepoliitikat>>

Ümarlaud "Füüsiliste isikute tulumaksustamise kord" toimub reedel, 1. märtsil algusega kell 12.00. Külalistel ja ajakirjanikel on võimalik üritusel osalejatele vahetult küsimusi esitada.

Akrediteerimisinfo

Oma soovist ümarlauast osa võtta tuleb teatada kuni 1. märtsi kella 11.30-ni e-posti aadressil o.andronik@sputniknews.com, märkides oma nime, väljaande ja ametikoha.

Pressikeskuse aadress on Paavli 1/Kopli, Tallinn. Ürituse töökeeleks on vene keel. Sputnik Eesti pressikeskuse produtsent Olga Andronik, +372 514 7592, o.andronik@sputniknews.com

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, kehtib 2018. aastast füüsilistele isikutele uus maksuarvestuse süsteem. Tänavusest aastast on tulude deklareerimiskeskkond läbi teinud mõningased muutused. Lisatud on eeltäidetud andmed ja vähenenud esitatavate andmete hulk.

Lisaks sellele palub elektrooniline süsteem automaatselt niihästi lisada täiendavaid dokumente, kui neid peab olema, kui ka asjaomast kinnitust juhul, kui deklareeritud andmete põhjal tuleb teha automaatne riskianalüüs.

Tagid:
ümarlaud, Sputnik Eesti, tulumaks

Peamised teemad