01:44 20. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Sündmused
lühendatud link
NATO idarindel (273)
91 0 0

Alliansi tugevad ja nõrgad küljed, tema edasised sammud ja Venemaa reageering on arutlusteemaks ümarlauas videosillana Moskva – Washington – Tallinn, mis leiab aset Sputnik Eesti pressikeskuses.

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Ümarlaud teemal "NATO 70 aastat: tulemused ja kavatsused" toimub kolmapäeval, 3. aprillil algusega kell 15.00 Sputnik Eesti pressikeskuses videosillana Moskva – Washington – Tallinn.

Põhja-Atlandi Allianss tähistab 4. aprillil oma 70. aastapäeva. Nüüdseks kuulub NATO-sse 29 riiki (1991. aastal 16) koos arvuka hulga partneritega Austraaliast Brasiiliani. Põhja-Atlandi Alliansi sõjateater hõlmab nüüd ka Lähis-Ida. Liitlaste vahel on rohkesti erimeelsusi ja alliansi raskuskese on viimastel aastatel nihkunud Saksamaalt ja Prantsusmaalt Poolasse ja Ida-Euroopasse.

NATO idarindel>>

Milles on tänasel päeval NATO jõud ja nõrkus? Milliseid edasisi samme on alliansilt oodata? Missugust rolli hakkavad Poola ja Ida-Euroopa uuel ajajärgul etendama? Mida peab Venemaa tegema, et vastata uutele väljakutsetele NATO poolt? Ümarlaua raames esitletakse ettekannet "Międzymorze kontseptsioon: Piłsudskist Trumpini" Poola ja Ida-Euroopa rollist USA sõjalis-poliitilistes plaanides.

Ameerika rulett: USA õhujõudude lennud ohustavad Balti riike>>

29 . märtsil tähistas Eesti pidulikult oma Põhja-Atlandi Allianssi kuulumise viieteistkümnendat aastapäeva. Missugune roll on Eestil NATO üldises strateegilises plaanis? Milliseid plusse on Eestile toonud liikmesus alliansis ja kui ohutult võib ta end tunda tõsise konflikti puhul?

Videosillas osalejad

Moskvas:

  • endine Venemaa Relvajõudude Kindralstaabi ülem, Venemaa kaitseministri esimene asetäitja (aastail 2004–2008) armeekindral Juri Balujevski
  • Venemaa poliitikauuringute PIR-keskuse nõukogu esimees, Venemaa välisasjade nõukogu asepresident reservkindralleitnant Jevgeni Bužinski
  • Venemaa välisasjade nõukogu arendusdirektor Aleksandr Kramarenko
  • Vene-Poola koostööasutuse direktor Dmitri Bunevitš

Moderaatoriks on meediaagentuuri Rossija Segodnja nõunik, Venemaa Föderatsiooni Kodanikekoja liige Veronika Krašeninnikova;

Washingtonis:

  • Euraasia julgeolekule ja uuringutele uute lähenemisviiside programmi (PONARS) kaasdirektor, Washingtoni George Washingtoni Ülikooli Euroopa, Venemaa ja Euraasia uuringute instituudi (IERES) professor Maurene Laruelle.

Eesti ajakirjanikel on võimalus ümarlauas osalejatele vahetult küsimusi esitada.

Provokatsioon Kertši väinas
© Фото : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Eesti juubel NATO-s ehk kuidas Eesti muutub polügooniks>>

Oma soovist üritusel osaleda palume teatada kuni kl 14.30-ni kolmapäeval, 3. aprillil e-posti aadressil: o.andronik@sputniknews.com, märkides oma nime, meediaväljaande, ametikoha.

Pressikeskus asub aadressil Paavli 1/Kopli 33, Tallinn.

Ürituse töökeeleks on vene keel.

Sputnik Eesti pressikeskuse produtsent - Olga Andronik, +372 514 7592, o.andronik@sputniknews.com.

Sputnik Eesti Pressikeskus Tallinnas
© Sputnik / Deniss Grabussov
Sputnik Eesti Pressikeskus Tallinnas
Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
Venemaa, allianss, Eesti, pressikeskus, NATO

Peamised teemad