12:40 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Sündmused
lühendatud link
71 0 0

Venemaa president Vladimir Putin õnnitles õigeusklikke kristlasi ja kõiki Venemaa kodanikke, kes Ülestõusmispüha tähistavad.

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. "See vana kristlik pidupäev on sajandeid täitnud inimeste südameid rõõmu ja lootusega, usuga elu ja armastuse võitu."

Kristlased tähistavad ülestõusmispühi, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгения Новоженина

"See sümboliseerib lahutamatut seost aja ja vaimsete traditsioonide vahel, mis teenivad meie rahva ühtsust," vahendab RIA Novosti riigipea pühadetervitust.

Putin rõhutas, et Vene Õigeusu kirikul on koos teiste kristlike kirikutega oluline roll rikkaliku ajaloo- ja kultuuripärandi säilitamisel - mille poolest Venemaa kuulus on - olles siiralt mures perekondlike väärtuste tugevdamise ja noorema põlvkonna kasvatamise pärast.

"See mitmekülgne, tõeliselt alustpanev töö väärib kõrgeimat tunnustust," ütles ta.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, järgneb vaiksele laupäevale kristlaste suurim rõõmupüha aastas — 1. ja 2. ülestõusmispüha.

Ülestõusmispühad on kristlaste jaoks kõige olulisemad kirikuaastas, siiski on see osa tervikust, mille see püha väiksematega moodustab. Need on ühtlasi ka kõige kurvemad kui ka rõõmsaimad pühad. Jeesuse sünd, ristisurm ja ülestõusmine kuuluvad kokku. Ülestõusmiseta oleks tema surm olnud sarnane mistahes õilsa surmaga oma ideede eest. Kuid tänu ülestõusmisele on see lunastav surm ja isegi kaduva muutumine kadumatuks.

Ülestõusmispühadele eelneb paastuaeg, mis algab vastlapäevast kestab ülestõusmispühapäevani. Pühapäeva enne ülestõusmispühi nimetatakse palmipuude pühaks, selle päeva kiriklik nimetus mainib palmioksi, mis tähistasid Jeesus Kristuse teekonda Jeruusalemma.

Tagid:
pühad, õigeusukirik, Vene Õigeusu kirik, Vladimir Putin, Lihavõttepüha, lihavõtted, Venemaa

Peamised teemad