06:32 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sündmused
lühendatud link
4910

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni peasekretär António Guterres toetas Venemaa ettepanekut arvata võit natsluse üle inimkonna vaimse kultuuripärandi hulka.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Sellest teatas Venema Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste asjade komitee juht Konstantin Kossatšev, edastas RIA Novosti. Varem on Föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko kohtumisel Guterresiga teatanud, et Venemaa kavatseb pöörduda sellesisulise ettepanekuga ÜRO poole.

Moskva juhtis suursaadiku tähelepanu natsismi heroiseerimisele Eestis >>

Peale selle toetas Guterres rahvusvahelise parlamentarismipäeva väljakuulutamist 30. juunil ning usundite ja rahvuste vahelist dialoogi kõrgeimal tasemel käsitleva maailmakonverentsi korraldamist Venemaal 21. mail 2022. aastal.

Võidupühal märkis Venemaa liider Vladimir Putin, et mõnedes riikides moonutatakse meelega Suure Isamaasõja sündmusi ja tõstetakse ausse isikuid, kes eneseväärikust unustades teenisid natsismi.

Ta rõhutas, et see on lubamatu, aga "kangelastegu, mille veteranid üheskoos korda saatsid, ei ole võimalik osadeks jagada". Tema sõnul jääb võit igavesti üheks kõigi jaoks.

Iga-aastane Eesti ja Läti Waffen SS veteranide auks korraldatav üritus põhjustab iga kord Venemaa ja antifašistlike organisatsioonide pahameele, kuid kokkutulekud jätkuvad tavapärases formaadis ja teenivad nüüd juba puhtalt propagandaeesmärke.

Mullu juuni alguses ilmus Eesti suurimate raamatukaupluste riiulitele koomiksiraamat "Hipster Hitler". Raamat kujutab endast Ameerikas välja antud James Carri ja Arkhana Kumari originaalteksti "Hipster Hitler" mõnevõrra muudetud tõlget eesti keelde.

Hitleri populariseerimise kampaaniat Eestis on portaalile Sputnik Eesti kommenteerinud tuntud ajaloolane ja politoloog Armen Gasparjan. Tema arvates võiksid saksa rahva füüreri austajad Eestis oma silmaringi laiendamiseks uurida oma ebajumala plaane Eesti rahva saatuse kohta pärast sõda. Nende plaanide kohaselt ootas enamikku eestlasi sunnitud ümberasustamine itta ja ülejäänutest oleks saanud aariasoost talunike õigusetud sulased.

Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi >>

Euroopa Liidu 28 liikmesriiki, sealhulgas Eesti, ei toetanud mullu detsembris New Yorgis ÜRO Peaassambleel Venemaa resolutsiooni võitlusest natsismi ja neonatsismi ülistamisega ning rassismi, rassilise diskrimineerimise ja ksenofoobia kaasaegsete vormidega.

Samal teemal

Eesti ei toetanud ÜRO-s Venemaa resolutsiooni võitlusest natsismi ülistamisega
Kuidas Venemaa Eestit natsismi ülistamise eest karistada võib
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi

Peamised teemad