06:38 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Sündmused
lühendatud link
MH17 katastroof (29)
136 0 0

Reisilennu MH17 katastroofi asjaolusid uuriv Rahvusvaheline lennuõnnetuse uurimismeeskond esitab uurimise kohta"uue teabe". Enne seda ilmusid meedias väidetavalt lennuõnnetuse eest vastutavate isikute nimed. Politoloog Andrei Manoilo avaldas raadio Sputnik eetris selles küsimuses oma seisukohta.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik.  Reisilendu MH17 sooritanud Malaisia ​​Boeingi lennuõnnetuse põhjuseid uuriv rahvusvaheline uurimisrühm (i.k. Joint International Criminal Investigation Team MH17 (JIT) – toim.), esitleb uusi uurimisandmed. Üritus toimub Hollandis Newwegainis, teatab raadio Sputnik

"Rahvusvaheline uurimisrühm korraldab lennureisi MH17 lennuõnnetuse uurimise kohta pressikonverentsi. Sellele üritusele eelneb ohvrite perekondadele ettenähtud kinnine koosolek. Neid teavitatakse kõigepealt," öeldi  JIT-st.

Venemaa agentuuri RBC (РосБизнесКонсалтинг) teatel avaldas Hollandi telekanal NPO 2 nelja, väidetavalt MH17 hukkumise eest vastutava Venemaa ja Ukraina kodaniku nimed. Ametlik uurimine ei ole veel kahtlustatavate nimesid avaldanud, kuid neid on varem mainitud "uuriva ajakirjanduse", sealhulgas Bellingcati grupi poolt.

Poliitikateaduste doktor, Moskva Riikliku Ülikooli professor Andrei Manoilo ütles raadios Sputnik, et võimalike süüdistatavate nimede avalikustamine on tüüpiline infosõja võte.

Ka siin paisati avalikkuse ette terve rida nimesid ja nüüd see stsenaarium praktiliselt kordub," ütles Andrei Manoilo.

Malaisia peaminister kritiseeris MH17 menetluse Venemaa-vastast iseloomu >>

Ta usub, et nende leketega on seotud Lääne, eelkõige Briti luureteenistused. "Paistab väga sedamoodi, et mõlemal juhul paistavad selle tagant eriteenistuste kõrvad. Inimeste nimede avalikustamine enne nende osaluse tõendite avalikustamist on eriteenistuste, mitte uurimiskomisjoni käekiri. Tähelepanuväärne on mõlemal juhul see aktiivsus, mida ilmutab Briti luureteenistusega MI6 seotuks peetav Bellingcat. Seepärast tundub mulle, et kõik need on ühe ahela lülid ja kõik toimub sama mustri järgi," järeldas Andrei Manoilo. 

Amsterdamist Kuala Lumpurisse lennanud Malaisia ​​Boeing 777 kukkus 17. juulil 2014 Donetski lähedal alla. Kõik lennuki pardal olnud 298 inimest hukkusid. Eelmisel kevadel esitles JIT uurimise vahetulemusi, väites, et Boeing tulistati alla õhutõrje raketisüsteemiga "Buk", mis kuulus Kurskis paiknevale Venemaa relvajõudude 53. Õhutõrje raketibrigaadile.

Venemaa välisministeerium teatas, et süüdistused Venemaale osalemises Malaisia ​​Boeingi allatulistamises ei ole põhjendatud, uurimine on olnud erapoolik. Venemaa peaprokuröri asetäitja Nikolai Vinnitšenko sõnul edastas Venemaa Hollandile mitte ainult Venemaa radarite andmed, vaid ka dokumendid, mis näitavad, et Boeingit tabanud raketisüsteem "Buk" kuulus Ukrainale, kuid uurijad ignoreerisid seda teavet.

Teema:
MH17 katastroof (29)

Samal teemal

Euroopa Liit reageeris Venemaa andmetele MH17 allatulistamise kohta
Mogherini tegi MH17 allatulistamise aastapäeval avalduse
Arvamus: MH-17 uurimisaruanne võidi salastada Kiievi palvel
MH17 katastroof: neli aastat tulemusteta uurimist
Hollandi peaprokuratuur ei seosta MH17 allakukkumist Vene Föderatsiooni tegevusega
Tagid:
Holland, Venemaa, Ukraina, Malaisia, Buk, JIT, MH17

Peamised teemad