02:00 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Sündmused
lühendatud link
Droon (39)
19320

Venemaa merelennuvägi tegi lende lähikosmoses. Uued moderniseeritud kõrge lennulaega püüdurhävitajad harjutasid esmakordselt õhulahingut lähikosmoses ehk stratosfääris, teatasid sõjaväelased.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Venemaa Vaikse ookeani laevastiku merelennuväe suure lennulaega püüdurhävitajad MiG-31BM tegid õppelende lähikosmoses ehk stratosfääris, vahendab RIA Novosti.

Piloodikabiinist filmitud kaadritest, mida näitas telekanal Zvezda, on näha õhkutõusu, kõrguse kogumist ja lendu stratosfääris. 

© Минобороны РФ
Lendurid harjutasid Venemaa õhuruumi tunginud "piiririkkuja" püüdmise elemente ülisuurel kõrgusel.

Lendurid harjutasid Venemaa õhuruumi tunginud "piiririkkuja" püüdmise elemente.

Vahetuse jooksul tõusid MiG-31BM meeskonnad õhku ja lendasid stratosfääri kokku kuuel korral.

Õhupiiri rikkujat mängis üks MiG-31BM, mille ülesanne oli tungida stratosfääri alumistes kihtides tippkiirusel Venemaa õhuruumi, läbida kindlaksmääratud piirivöönd ja põgeneda võimalike tagaajajate eest.

Sihtmärgi püüdmiseks anti käsk õhku tõusta teisele lennukile MiG-31BM valvejõudude koosseisust. Et ülesannet täita oleks veelgi keerukam, otsis lennuki MiG-31BM meeskond vastast iseseisvalt, maapealseid õhutõrjevahendeid kaasamata.

MiG-31 on kahekohaline ülehelikiirusega ilmakindel suure tegevusraadiusega püüdurhävitaja.

See on ette nähtud õhusihtmärkide püüdmiseks ja hävitamiseks äärmiselt väikestel, keskmistel ja suurtel kõrgustel, lihtsates ja keerulistes ilmaoludes, aktiivseid ja passiivseid radarisüsteemide häirimise meetodeid kasutava vastase korral.

MiG-31BM on selle lennuki moderniseeritud variant, millel on uus relvastuse juhtimise süsteem ja nüüdisaegne radar. 

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, on Venemaal kehtestatud riiklik relvastuse moderniseerimise ning uute relvatüüpide ja -liikide juurutamise kava.

Tänavu augusti alguses avaldas Venemaa kaitseministeerium videosalvestise perspektiivse raskedrooni Ohhotnik (Kütt) esmalennust. Droon tegi 20 minutiga mitu ringi lennuvälja kohal ligi 600 meetri kõrgusel ja maandus seejärel edukalt.

Lugege lisaks:

Teema:
Droon (39)

Samal teemal

Moskvas näidatakse esmakordselt hüperhelikiirusega raketti "Kinžal"
Tagid:
MIG, kosmos, hävituslennuk, mereväelennuk, sõjalennuk, Lennuk

Peamised teemad