14:47 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Sündmused
lühendatud link
Kosmosejaam (13)
49 0 0

Venemaa riigiettevõtte Roskosmos juht Dmitri Rogozin teatas, et Roskosmos ja Euroopa Kosmoseagentuur töötavad välja kahepoolset kokkulepet Euroopa astronautide toimetamiseks rahvusvahelisse orbitaaljaama Venemaa kosmoselaevadega Sojuz.

TALLINN, 2. september — Sputnik. "Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) on valmis lähetama oma astronaute rahvusvahelisse kosmosejaama Venemaa mehitatud kosmoselaevadega,vahendab RIA Novosti.

Roskosmose ja Euroopa Kosmoseagentuuri vastava otsese kahepoolse lepingu väljatöötamiseks on korraldus antud," kirjutas Rogozin Twitteris. 

Praeguseni lendasid Euroopa astronaudid nendesamade kosmoselaevadega Sojuz orbitaaljaamadesse ameeriklaste kvoodi alusel, kasutades USA astronautidele ESA ja NASA vahelise kahepoolse kokkuleppega eraldatud kohti. Roskosmose ja ESA vahel selline otsekokkulepe seni puudus.

Siis arvati, et Euroopa Kosmoseagentuur loobuski USA survel Venemaa raketi Sojuz kasutamisest, nagu väitis Vene kosmonaut Pavel Vinogradov vestluses telekanaliga 360

Tema sõnul ei kaotanuks Venemaa kosmonautika ESA otsuse tõttu küll midagi. Vinogradov väljendas ka veendumust, et Sojuziga tehtavate lendude hulk ei vähene.

"Peale ESA ja Euroopa on veel palju teisi riike, kes tahaksid kosmoses käia," nentis ta.

Nüüd aga selgus, et isegi Euroopa jõudis paari päeva jooksul ümber mõelda - lähemal uurimisel selgus, et ameeriklastel mehitatud lendudeks vajalik rakett siiski veel hetkel puudub.

Loe lisaks:

Teema:
Kosmosejaam (13)
Tagid:
ISS, kosmosejaam, kosmonaut, USA, Euroopa Liit, Venemaa

Peamised teemad