20:30 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Sündmused
lühendatud link
0 0

Tundmatud röövisid Saksamaal Dresdeni lossi Rohelise võlvi aardekambrist hindamatu kunstväärtusega esemeid.

TALLINN, 25. november — Sputnik. Saksamaa üks kultuuripärandeid– Saksimaal Dresdenis asuv Rohelise võlvi aardekamber, kus hoitakse väärisesemeid ja kunstiteoseid Saksi kuningate kollektsioonidest, langes jõhkra röövi ohvriks.

Väljaande Welt teatel tunnistas Saksimaa siseminister Roland Wöller, et tundmatute poolt on röövitud tohutu, seejuures mitte ainult materiaalse, vaid ka mittemateriaalse väärtusega kunstiteosed, mis on Saksimaa jaoks hindamatu väärtusega.

"Tegemist on kallaletungiga kõiki saksoonide pärandile ja Saksimaa jaoks väga musta päevaga," nentis ta.

Коллекция драгоценностей Зеленый свод в Дрездене
© AFP 2019 / SEBASTIAN KAHNERT
Rohelise võlvi aaretekogu Dresdenis

Kurjategijad tungisid Rohelisse võlvi esmaspäeva, 25. novembri varahommikul, kui muuseumihoone oli veel külastajatele suletud. Neil õnnestus märkamatult peitu pugeda. Dresdeni kriminaalpolitsei ülem Volker Lange teatas, et röövis osales vähemalt kaks inimest.

"Turvakaamerate salvestistel on näha kaht kurjategijat, mis ei välista, et teised kurikaelad võisid õues oodata," lausus ta, lisades, et registreeritud on tundmatu auto kuriteopaigalt lahkumine.

Vargad avasid Rohelise võlvi vitriini, kus olid kolm kallihinnalist 18. sajandi briljantehet. Röövitud varade nimekirja ei ole politsei veel avalikustanud. Meedia andmetel võib tegemist olla eheterööviga ligi miljardi euro väärtuses.

Коллекция драгоценностей Зеленый свод в Дрездене
© AFP 2019 / SEBASTIAN KAHNERT
Rohelise võlvi aaretekogu Dresdenis

Muuseumi direktori Marion Ackermanni sõnul on eriline tähendus just kooslusel, kuna üksikesemetena need juveelid samavõrd hinnalised ei ole.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Suurbritannias rööviti relva ähvardusel bitcoine
Soome lotofirmalt raha varastamises kahtlustatav tabati Tallinnas
Tagid:
vargus, röövimisjuhtum, Kunstimuuseum, Dresden, Saksamaa

Peamised teemad