01:32 21. Veebruar 2018
Tallinn-10°C
Kuula otse
Palgatoetust makstakse ainult tööle võetavate töötute eest.

Hea idee, mis ei lahenda probleemi

© Sputnik / Михаил Мордасов
Rahandus ja äri
lühendatud link
1410

Narva linnapea Tarmo Tammiste sõnul on tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ettepanek viia Ida-Virumaal sisse töökoha loomise toetus ettevõtjatele olemuslikult hea plaan, kuid paraku ei lahenda see regiooni tööhõive probleemi.

TALLINN, 1. märts — Sputnik. Ossinovski andis esmaspäeval teada, et annab neljapäeval Narvas toimuval valitsusistungil ettepaneku taotleda Euroopa Liidu Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist toetust Ida-Virumaa tööhõive probleemide lahendamiseks ja töötukassa rahastusel viia regioonis sisse töökoha loomise toetus.

"Arvestades, et Ida-Virumaal on juba üle 7000 töötu ja vaid 500 töökohta, on selge, et tegelema peab ka uute töökohtade loomise ja majandusstruktuuri mitmekesistamisega," ütles Ossinovski pressiteate vahendusel.

Ettepaneku kohaselt saaks ettevõtte, mis võtab tööle vähemalt 20 tööta Ida-Viru inimest, riigilt eritoetust. Esiteks koolitaks töötukassa ettevõtte tellimuse alusel vajaliku kvalifikatsiooniga töötajad. Teiseks hüvitataks ettevõttele 50 protsenti töötaja brutopalgast ühe aasta jooksul. Ettevõttele tähendab see ministeeriumi teatel tööjõukulude vähenemist ligi kolmandiku võrra.

Töökoha loomise toetust makstakse kuni üks aasta ja loodav töökoht peab olemas olema ka aasta pärast toetuse maksmise lõppemist ehk kokku minimaalselt kaks aastat. Toetusele kvalifitseeruvad nii alustavad ettevõtted kui ka need, mis viivad oma tegevuse Ida-Virumaale või mis laiendavad oma tegevust Ida-Virumaale. Palgatoetust makstakse ainult tööle võetavate töötute eest, mis aga ei tähenda, et ettevõte ei võiks vajadusel täita loodavaid töökohti ka muu kvalifitseeritud tööjõuga.

„Idee ei ole halb ja samas ka mitte uus, kuna enamvähem samasuguseid võimalusi on ka varem pakutud ning ettevõtjad on selliseid võimalusi alati kasutanud," ütles Tammiste BNS-ile. Ta lisas, et Ossinovski idee ei lahenda tööhõive probleemi, kuid samas ei tekita ka uusi probleeme juurde.

 

 

Peamised teemad