08:04 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Palgatoetust makstakse ainult tööle võetavate töötute eest.

Hea idee, mis ei lahenda probleemi

© Sputnik / Михаил Мордасов
Rahandus ja äri
lühendatud link
1510

Narva linnapea Tarmo Tammiste sõnul on tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ettepanek viia Ida-Virumaal sisse töökoha loomise toetus ettevõtjatele olemuslikult hea plaan, kuid paraku ei lahenda see regiooni tööhõive probleemi.

TALLINN, 1. märts — Sputnik. Ossinovski andis esmaspäeval teada, et annab neljapäeval Narvas toimuval valitsusistungil ettepaneku taotleda Euroopa Liidu Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist toetust Ida-Virumaa tööhõive probleemide lahendamiseks ja töötukassa rahastusel viia regioonis sisse töökoha loomise toetus.

"Arvestades, et Ida-Virumaal on juba üle 7000 töötu ja vaid 500 töökohta, on selge, et tegelema peab ka uute töökohtade loomise ja majandusstruktuuri mitmekesistamisega," ütles Ossinovski pressiteate vahendusel.

Ettepaneku kohaselt saaks ettevõtte, mis võtab tööle vähemalt 20 tööta Ida-Viru inimest, riigilt eritoetust. Esiteks koolitaks töötukassa ettevõtte tellimuse alusel vajaliku kvalifikatsiooniga töötajad. Teiseks hüvitataks ettevõttele 50 protsenti töötaja brutopalgast ühe aasta jooksul. Ettevõttele tähendab see ministeeriumi teatel tööjõukulude vähenemist ligi kolmandiku võrra.

Töökoha loomise toetust makstakse kuni üks aasta ja loodav töökoht peab olemas olema ka aasta pärast toetuse maksmise lõppemist ehk kokku minimaalselt kaks aastat. Toetusele kvalifitseeruvad nii alustavad ettevõtted kui ka need, mis viivad oma tegevuse Ida-Virumaale või mis laiendavad oma tegevust Ida-Virumaale. Palgatoetust makstakse ainult tööle võetavate töötute eest, mis aga ei tähenda, et ettevõte ei võiks vajadusel täita loodavaid töökohti ka muu kvalifitseeritud tööjõuga.

„Idee ei ole halb ja samas ka mitte uus, kuna enamvähem samasuguseid võimalusi on ka varem pakutud ning ettevõtjad on selliseid võimalusi alati kasutanud," ütles Tammiste BNS-ile. Ta lisas, et Ossinovski idee ei lahenda tööhõive probleemi, kuid samas ei tekita ka uusi probleeme juurde.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47