13:38 14. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1403
  • RUB77.4814
IMF: maailma finantssüsteem ei pruugi järgmist kriisi üle elada.

IMF: maailma finantssüsteem variseb kokku

© Sputnik / Наталья Селиверстова
Rahandus ja äri
lühendatud link
5111

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) hoiatab neljapäeval avaldatud ülevaates maailma finantssüsteemi kasvavate riskide eest, kirjutab Bloomberg News.

TALLINN, 18. märts — Sputnik. IMF hoiatab maailma finantssüsteemi kasvavate riskide eest ja väidab, et kui kaitsemeetmeid ei rakendata, siis ei pruugi süsteem järgmist kriisi enam üle elada.

IMF-i hinnangul ei piisa tõsiste majanduskriiside vältimiseks loodud stabiilsusmehhanismidest, kuna võlad kasvavad väga kiiresti. Kui maailma finantssüsteemi peaksid tabama uued šokid, siis ei pruugi riikide ja keskpankade valuutavarudest, samuti piirkondlike fondide, nagu Euroopa stabiilsusmehhanismi ja IMF-i varadest jätkuda nendega hakkama saamiseks, teatas BNS.

Võimalikud kahjumid võivad kasvada nii suureks, et kogu maailma finantssüsteem variseb kokku.

IMF-i sõnul on Bretton-Woodsi süsteemist loobumise järel vabade vahetuskursside süsteem kriiside puhul paindlikum, kuid viimane suur finantskriis paljastas uue süsteemi nõrkuse, ehk kriiside halva prognoositavuse.

Valuutafondi hinnangul on maailmamajandus muutunud arenevate riikide tõusuga mitmekesisemaks. Samal ajal püsib dollari tähtsus maailma reservvaluutana suur ja see muudab vähem arenenud turud üleilmsete kriisi suhtes haavatavaks. Suurte kapitaliliikumiste vältimiseks tuleks IMF-i sõnul lisada koostööd ning luua maailma finantsüsteemile uus kaitsevõrk.

 

Peamised teemad