09:31 19. Veebruar 2018
Tallinn-6°C
Kuula otse
Küsitluse andmete kohaselt leiab enamik prantslastest, et „majanduslik olukord nende riigis halveneb.

USA ja Euroopa elanikud täheldavad majanduslangust

© AP Photo / GREGORIO BORGIA
Rahandus ja äri
lühendatud link
46 0 0

Prantsusmaa elanikud usuvad kõige vähem oma riigi majanduse olukorra soodsasse arengusse, kõigest 5% küsitletutest usuvad, et riigi majanduslik olukord paraneb.

TALLINN, 22. märts — Sputnik. Sputnik.Arvamused küsitluse andmete kohaselt leiab enamik prantslastest (59%), et „majanduslik olukord nende riigis halveneb". USA ja Ühendkuningriigi elanikud (37%) on nõus sellega, et nende rahvuslik majandus on languses. Andmed saadi küsitlusega, mille viisid agentuuri ja raadio Sputnik jaoks läbi avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Forsa ja Ifop.

Prantsusmaa elanikud usuvad kõige vähem oma riigi majanduse olukorra soodsasse arengusse, kõigest 5% küsitletutest usuvad, et riigi majanduslik olukord paraneb ja iga kolmas (33%) ei ole täheldanud mingeid muutusi. USA-s ja Ühendkuningriigis osutus nende protsent, kes näevad paranemise märke, mitte eriti kõrgeks, vastavalt 34% ja 27%.

Saksamaa elanikud on riigi majanduse olukorra pärast kõige vähem mures — 58% sakslastest leiavad, et majanduse olukord nende kodumaal ei ole muutunud, 22%, et see on halvenenud ja vaid 17% ütlesid, et majanduse olukord on paranemas.

Kui suur osa Euroopa ja USA elanikest leiavad, et majanduse olukord nende kodumaal on halvenemas?
Kui suur osa Euroopa ja USA elanikest leiavad, et majanduse olukord nende kodumaal on halvenemas?

Küsitluse USA-s ja Ühendkuningriigis viis läbi üks juhtivatest uuringufirmadest Populus 3. kuni 4. veebruarini 2016. Saksamaal suur uuringufirma Forsa 4. kuni 8. veebruarini 2016, Prantsusmaal vanim avaliku arvamuse uuringuid läbi viiv firma iFop 3. kuni 5. veebruarini 2016. Küsitluses osales Ühendkuningriigis 1047, USA-s 1004, Saksamaal 1002 ja Prantsusmaal 1499 respondenti.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta

Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt algas jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud uuringufirmad Populus, Forsa ja Ifop, mis on Prantsusmaa vanim avaliku arvamuse uuringuga tegelev ettevõte. Sputnik.Mnenija projekti raames tehakse avalike arvamuste uuringuid Euroopa riikides ja USA-s aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik on uudisteagentuur ja raadio multimeedia uudiste esindustega kümnetes riikides. Sputnik sisaldab võrgulehti rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja esindatust sotsiaalvõrgustikes. Sputnik uudistevood ilmuvad ööpäevaringselt inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega.

 

 

Peamised teemad