14:54 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Rahandus ja äri
lühendatud link
47 0 0

Vene Kaaviari Maja tarnib oma tooteid eeskätt Riigiduumale, Venemaa Pangale, Rosneftile, Gazpromile, hoiupangale Sberbank ja Roskosmosele.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Musta kalamarja tootmisele ja müügile pühendunud ettevõtte Vene Kaaviari Maja toodangut ostvad suurkliendid Venemaal ei tõtanud kriisi ajal oma tellimuste mahtu vähendama, teatas kontserni peadirektori asetäitja Saodat Sultanova.

„Meil on väga tõsised tellijad, me tarnime väga suurtele ettevõtetele ja nemad ei hakanud vähem tellima," ütles Sultanova ajakirjanikele toidumessi SIAL China kuluaarivestluses, teatab RIA Novosti.

Ta osutas ka, et pressitud kaaviar on lülitatud kosmonautide orbitaallendude pardamenüüse. Kompanii kodulehelt nähtub, et Vene Kaaviari Maja tarnib oma tooteid eeskätt Riigiduumale, Venemaa Pangale, Rosneftile, Gazpromile, hoiupangale Sberbank ja Roskosmosele.

Vastates küsimusele, kas majanduskriis mõjutas ka kontserni tööd, märkis Sultanova, et Vene Kaaviari Maja ei müü just kõige odavamaid tooteid, kriis aga puudutas peamiselt laiatarbeliste kaupade tarbimist. „Meid ei ole see kriis eriti mõjutanud, kedagi me ei koondanud — vastupidi, meil jäi töökätest puudu, kuna tuli väga suur hulk tellimusi. Kriis läks meist üsna kaarega mööda, me ei tajunud seda kuigivõrd," lisas tippjuht.

Kontsern Vene Kaaviari Maja tegeleb tuuraliste kalade kasvatamisega ja musta kalamarja müügiga. Kontserni enda hinnangul hõlmab ta Venemaal 73% musta kalamarja turust. Kontserni koosseisu kuulub tootmisettevõte RTF Diana — Venemaa suurim tuurakalamarja tootja. Kontserni toodete hulgas on sõmeraline ja pastöriseeritud sõmer must kalamari, samuti pressitud kaaviar. Kontserni Vene Kaaviari Maja omanikuks on Aleksandr Novikov.

 

 

Peamised teemad