23:15 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Rahandus ja äri
lühendatud link
71 0 0

Pankade teatel sobivad Nordea ja DNB äritegevused Balti riikides suurepäraselt kokku ja täiendavad üksteist. Nordea on saavutanud hea positsiooni suurettevõtete segmendis, samas kui DNB on tugev väike- ja keskmise suurusega ettevõtete segmendis, märkisid osapooled.

TALLINN, 25. august — Sputnik. DNB ja Nordea esindajate sõnul ei too pankade Balti äritegevuse liitmine esialgu klientidele kaasa olulisi muutusi ning kuni uue panga loomiseni jätkavad DNB ja Nordea elavat konkurentsi.

"Meie hinnangul peaks tehing lõpule jõudma 2017. aasta teises kvartalis. Kuni selle hetkeni konkureerime me aktiivselt edasi," ütles pankade ühisel pressikonverentsil DNB Balti panganduse juht Mats Wermelin.

Ta rääkis, et esialgu seetõttu klientide jaoks muutusi ei ole ning uue panga loomisel tekib kõigil võimalus liituda uue suure tegijaga Balti pangandusturul. Wermelin lisas, et klientide üks suur võit on teenuste parem kättesaadavus kogu Baltikumis, teatas BNS.

Nordea ja DNB pangad teatasid neljapäeval, et ühendavad enda äritegevuse Eestis, Lätis ja Leedus, luues uue ühendpanga, kus mõlemal kontsernil on võrdne hääleõigus, ent erinev osalus. Ühendpanga peakontor tuleb Eestisse.

Nordeal ja DNB-l on ühendatud pangas võrdne hääleõigus, kuid erinev osaluse suurus, mis peegeldab ühisesse panka tehtava panuse suhtelist väärtust tehingu lõpule viimise hetkel. Tehing sõltub regulaatorite heakskiidust ja tingimustest ning plaanitakse lõpuni viia 2017. aasta teises kvartalis. Kuni kõikide vajalike kinnituste saamiseni tegutsevad mõlemad pangad eraldi.

Peaminister Taavi Rõivase sõnul suurendab DNB ja Nordea ühendpanga loomine Eesti pangaturul konkurentsi ning loob täiendavaid võimalusi Eesti firmadele laenude saamiseks.

"Kahe ühinenud panga bilansimaht on kaks kolmandikku Eesti SKP-st. Panga enda sõnul on nad Baltikumis suurimad firmade rahastajad laenuda ja liisingute kaudu. Siin on võimalusi Eesti firmadele," ütles Rõivas valitsuse pressikonverentsil.

Lisaks avaldas peaminister heameelt selle üle, et DNB ja Nordea otsustasid loodava panga peankontori luua Eestisse. "See on märgiline asi ja sellest võib nii mõndagi välja lugeda," rääkis Rõivas.

 

Tagid:
DNB, Nordea, Taavi Rõivas

Peamised teemad